Zamość: zatrzymano wandala, który zniszczył rzeźby

4
1961
GAIA

Na Osiedlu Zamoyskiego w Zamościu zniszczono galerię rzeźb, wykonanych przez dzieci. Wczoraj zatrzymano 17- letniego sprawcę wandalizmu.

Zniszczone rzeźby wchodziły w skład „Galerii pod chmurką” znajdującej się na Osiedlu Zamoyskiego na terenach pomiędzy osiedlem „niebieskim”, a „brązowym”. „GALERIA POD CHMURKĄ”. Zostały wykonane przez dzieci i młodzież w ramach projektów profilaktycznych współfinansowanych przez Urząd Miasta Zamość i Spółdzielnię Mieszkaniową im. Zamoyskiego. Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową. Drewniane rzeźby zdewastowano , powyrywano je z cokołów, jedna z nich była całkowicie zniszczona, połamano także ławkę oraz zniszczono kosze na śmieci. Straty oszacowano na ok. 8 tys.zł. O zdarzeniu powiadomiono policję, która wszczęła postępowanie. Jak poinformował nas Wiceprezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Zamoyskiego, Jacek Szkałuba – w dniu wczorajszym ujęto sprawcę. Jest nim 17 – latek. Nastolatek będzie odpowiadał za swój czyn jako osoba dorosła. Wedle kodeksu karnego grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jacek Szkałuba dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się poszukiwania sprawcy wandalizmu.

 

 

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna

miejmy nadzieje ze otrzyma odpowiednia kare, a innym polmozgom da to troche do myslenia, to dopiero wychowanie, napewno rodzice „szczyca” sie swoim syneczkiem no ale coz, gdzie byli jak trzeba bylo Zajac sie wychowaniem

Anonimowo

ja bym mu wpierdolił

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Prawdopodobnie nie ty jeden

Patryk Szala

„Pomyli\u0142o mi si\u0119 z pi\u0142k\u0105”