Podaruj 1 % podatku na rzecz osób niepełnosprawnych

0
1592

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu, który prowadzi rehabilitację i edukację osób niepełnosprawnych intelektualnie. Wesprzyj nasze lokalne stowarzyszenie, to nic nie kosztuje!

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu prowadzi:

1. Ośrodek Rehabilitacyjno -Edukacyjno-Wychowawczy dla dzieci od 3 do 25 roku życia. W Ośrodku prowadzone są zajęcia w grupach przedszkolnych, klasach edukacyjnych i grupach rewalidacyjnych.. Uczniowie i wychowankowie

realizują obowiązek szkolny.

2. Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. W zajęciach specjalistycznych uczestniczą dzieci od wykrycia dysfunkcji m. in. autyzm, wzrok, słuch, ruch do rozpoczęcia nauki w szkole.

3. Warsztat Terapii Zajęciowej. W których prowadzona jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób od 16 roku życia.

4. Świetlicę Rewalidacyjno-Rehabilitacyjna dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim po 25 roku życia.

Głównym celem placówek jest edukacja, aktywizacja społeczna zawodowa oraz rehabilitacja.

Stowarzyszenie organizowało w roku 2016 m.in. działania kulturalno-artystyczne, spotkania integracyjne, mieszkania treningowe oraz szkolenia i warsztaty które wpływały na rozwój podopiecznych.

Więcej informacji na stronie www.zamosc.psoni.org.pl oraz na naszym fanpage PSONI Koło w Zamościu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekaż 1% podatku

Jesteśmy organizacją pozarządową, która pomaga 140 rodzinom

z terenu Zamojszczyzny, w których żyją osoby niepełnosprawne.

Nasi podopieczni uczą się samodzielności i aktywności społecznej w naszych pla-cówkach:

1. Ośrodek – Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy – OREW

(51 dzieci w wieku szkolnym)

2. Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka ( 37 dzieci)

3. Warsztat Terapii Zajęciowej – WTZ (48 osób dorosłych)

4. Świetlica Rewalidacyjno – Rehabilitacyjna (14 osób po 25 roku życia)

Głównym celem działań placówek jest edukacja, opieka, aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W OREW dzieci od 3 roku życia do ukończenia 25 lat realizują obowiązek szkolny zgodnie z orzeczeniem o kształceniu specjalnym oraz o potrzebie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych, a w WTZ prowadzona jest aktywizacja zawodowa i społeczna w pracowniach: plastycznej, krawieckiej, tkackiej, gospodarstwie domowym, poligrafii, stolarskiej w których powstają wytwory: ceramiczne, prace plastyczne wykonywane różnym technikami, akcesoria dekoracyjne oraz przedmioty okazjonalne. W Świetlicy Rewalidacyjno –Rehabilitacyjnej prowadzona jest rewalidacja i rehabilitacja oraz terapie specjalistyczne: z psychologiem, oligofrenopedagogiem. Podczas pobytu uczestnicy utrwalają zdobytą wiedzę i umiejętności, współpracują ze sobą wspierają się, spędzają wspólnie czas.

Potrzeb jest wiele, chcemy poprawić warunki lokalowe i pobytu naszym podopiecz-nym. Zależy nam aby mogli realizować swoje pasje i zainteresowania, aby mogli zdobywać nowe umiejętności, które pozwolą im na aktywne życie w społeczeństwie.

Podopieczni nasi dowożeni są do placówek busami, które z każdym rokiem potrzebują nakładów finansowych, remontów. Potrzebujemy nowego busa, którym moglibyśmy dowieźć więcej osób na wózkach, z windą, dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Chcemy poprawić komfort jazdy naszym dzieciom i młodzieży – bezpieczeństwo i opieka nad nimi to nasze główne cele.

Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszych placówek w Zamościu pod adresem: ul. Orlicz Dreszera 14 oraz na stronie internetowej

www.zamosc.psoni.org.p

Poprzedni artykułSukces Chóru Reprezentacyjnego I LO
Następny artykułSpotkanie szkoleniowo – opłatkowe zamojskich strażaków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments