DKS Gaudium Zamość w Łucku

0
2353

Od 9 do 11 stycznia 2017 r. w Łucku na Ukrainie odbył się XXI Międzynarodowy Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej.

Rozgrywki przeprowadza się w celu popularyzacji piłki nożnej, podwyższenia poziomu sportowego młodocianych piłkarzy dla umocnienia stosunków między sportowymi organizacjami i klubami. Umocnienia stosunków partnerskich miast Zamość-Łuck. Jest do jedna z największych imprez sportowych na Ukrainie, w których biorą udział dzieci z rocznika 2006-2010. W tym roku do turnieju zgłosiło się 46 drużyn z trzech państw: Ukrainy, Białorusi i Polski. Białoruś reprezentował tylko jeden klub z Mińska. Polskę reprezentowaliśmy właśnie my DKS Gaudium Zamość, wystawiając trzy drużyny z roczników 2006, 2007 i 2008.

Organizatorem imprezy był klub DUFC Adrenalin Luck. Dodatkowo był zaproszony miejscowy klub Wołyń Łuck. Pozostałe drużyny Ukrainy najbardziej znane i renomowane to kluby z Kijowa, Kovla, Odessy oraz kilka innych z mniejszych miast. Osiągnięcia naszych drużyn z GAUDIUM: rocznik 2006 r.- V miejsce, 2007 – VII, 2008 – VII.

Chcemy zaznaczyć, że był to pierwszy międzynarodowy wyjazd na turniej. Był on niezmiernie udany pod względem organizacyjnym i sportowym. Nasze drużyny podczas tego wyjazdu nauczyły się twardej gry, jaką stosują na wschodzie. Ukraińskie drużyny stawiają bardzo wysoko poprzeczkę już od najmłodszych lat, dzieciaki nastawione są wyłącznie na wygraną bez względu na zdrowie! – liczy się wynik i nic więcej! Taki futbol podczas gry z naszymi dziećmi spowodował duże zdziwienie w naszych szeregach, sędzia nie odgwizdywał fauli. W Polsce stawia się zwłaszcza w rocznikach młodych nacisk na grę fair-play, ma to być gra połączona z zabawą. Wszystkie nasze trzy roczniki dostały od organizatorów Puchar Fair-Play. Dodatkowo nagrodzono pucharami Gaudium najlepszego napastnika turnieju z rocznika 2006 oraz najlepszego obrońcę turnieju z rocznika 2009. Wręczono upominki bramkarzowi z rocznika 2007 i napastnikowi z rocznika 2008. Byli to najbardziej kreatywni zawodnicy turnieju. Cała drużyna bawiła się dobrze. W ostatni dzień w wolnej chwili rozegrano z rocznikiem 2008 dwa mecze – sparingi z Odessą i Kovelem, za co w podzięce zostaliśmy zaproszeni na dwa turnieje w rozgrywkach rundy wiosennej do Kovla oraz w przerwie letniej do Odessy.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gościnność.

Poprzedni artykułNie ma lipy w Zamościu! Zdjęcia i film
Następny artykułMammobus w Gminie Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments