Premiera filmu o Powstaniu Zamojskim już wkrótce. Odbierz bezpłatne wejściówki.

0
1091

Premiera ważnego dla naszego regionu filmu dokumentalnego “„Wszystko dla Polski – Powstanie Zamojskie 1942-1944″ odbędzie się już w przyszły wtorek, 17 stycznia w CKF “Stylowy” w Zamościu. Na premierowy seans nie ma już wolnych miejsc. Wciąż jednak można odbierać wejściówki na kolejne bezpłatne pokazy filmu.

Kolejne regularne seanse z wolnym wstępem odbędą się w dniach 18 – 24 stycznia o godzinie 15.00. (Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie CKF, telefoniczna rezerwacja miejsc tel. 84 639 23 13 oraz rezerwacja internetowa www.stylowy.net od 10 stycznia).

Ze względu na edukacyjny charakter filmu, dla szkół odbędą się bezpłatne seanse filmowe (dni i godziny uzgadniać można pod nr  tel. 84 639 23 13). Termin możliwej rezerwacji seansów od 30 stycznia do 31 marca 2017 r. Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie CKF.

Film ma na celu przybliżenie widzowi, w atrakcyjny i nowoczesny sposób, tragicznych losów polskiej ludności zamieszkującej Zamojszczyznę w okresie II wojny światowej, wiedzy o niemieckich akcjach pacyfikacyjno – wysiedleńczych na tych terenach oraz bohaterskiej walce zbrojnej oddziałów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich bardzo aktywnie działających na terenie Zamojszczyzny w obronie ludności oraz na rzecz wywalczenia niepodległości Ojczyzny. W filmie wykorzystano wypowiedzi byłych żołnierzy AK (świadków tamtych wydarzeń) oraz członków ich rodzin i historyków, inscenizowane sceny oraz nowoczesną grafikę i animację komputerową. Dla skompensowania wiedzy o Powstaniu Zamojskim i ujęciu jej w czytelnej, 40 kilku minutowej formie, wybrane zdarzenia i okoliczności są wyjaśniane przez lektora.

 

 

Poprzedni artykułFerie w Bibliotece
Następny artykułŚladami Bolesława Leśmiana czyli ferie zimowe w MDK Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments