140 rocznica urodzin Bolesława Leśmiana

0
1008

140 – lat temu, 22 stycznia na świat przyszedł Bolesław Leśmian, wybitny poeta, związany z Zamościem. Z okazji tej rocznicy na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się impreza promująca i inaugurująca “Rok 2017 – rokiem Bolesława Leśmiana”.

W programie wydarzenia wiele atrakcji:

Imprezę rozpoczynamy wielkim tortem lizakowym w kolorze niebieskim – jeżeli chcecie pomóc w jego współtworzeniu – zapraszamy od 13 do Manufaktury Słodyczy na Rynku Solnym. Oprócz słodkiej, niebieskiej niespodzianki odbędzie się też pokaz rzeźbienia czyli Ice show: na żywo specjaliści z Warszawy wyrzeźbią popiersie Bolesława Leśmiana – zachęcają do przybycia, organizatorzy.

W tym samym czasie na lodowisku będzie można zobaczyć i poćwiczyć z Mistrzynią Polski w jeździe figurowej na lodzie – Dorotą Pieńkoś. Dla miłośników poezji Bolesława Leśmiana w patio restauracji Morandówka odbywać się będzie wspólne czytanie poezji. Fitness Platinium poprowadzi blok zajęć sportowych na śniegu. Dla wszystkich uczestników będzie czekać słodki poczęstunek i gorąca herbata od restauracji Bohema. Na zakończenie imprezy wypuścimy do nieba 140 lampionów szczęścia – wyliczają zaplanowane atrakcje atrakcje.

 

Poprzedni artykułŚladami Bolesława Leśmiana czyli ferie zimowe w MDK Zamość
Następny artykułMój nauczyciel i jego praca – rozstrzygnięcie konkursu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments