Ogólnopolski ranking liceów i techników. Na którym miejscu zamojskie szkoły?

0
1065
GAIA

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” opublikowała Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017. Na którym miejscu uplasowały się zamojskie szkoły?

Kryteriami, które wzięto pod uwagę w przypadku rankingu liceów były: sukcesy w olimpiadach , wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników do całościowej klasyfikacji pod uwagę brano także wyniki egzaminu zawodowego.

Najlepsze licea w Zamościu i regionie

Spośród zamojskich liceów najwyższe miejsce w województwie lubelskim (3 miejsce)– zajęło I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. Zamojski „Społeczniak” uplasował się też na wysokiej 51 pozycji w rankingu ogólnopolskim. 12 miejsce w woj. lubelskim zajęło III LO im. C.K. Norwida w Zamościu (238. miejsce w kraju), a na 27 pozycji wśród najlepszych liceów w naszym województwie uplasowało I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu (393. miejsce w kraju). Na wysokiej pozycji znalazło się także Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgraju (28 miejsce w woj. lubelskim, 431 miejsce w kraju).

 

Najlepsze technika w Zamościu i regionie

Wśród zamojskich techników najwyższe miejsce  w woj. lubelskim (34) zajęło Technikum nr 3 w ZSP nr 3 im. AK – popularny „Elektryk” (powyżej 300. miejsca w kraju). 42 w woj. lubelskim było Technikum Nr 4 w ZSP Nr 4 w Zamościu – „Budowlanka”(powyżej 300. miejsca w kraju). Wysokie miejsca w rankingu najlepszych techników zajęły także szkoły z Biłgoraja: Technikum Leśne w ZS Leśnych (3 miejsce w woj. lubelskim, 57 miejsce w kraju), Technikum Budowlane w ZSBiO (4 miejsce w woj. lubelskim, 68 w kraju)

 

 

 

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments