Zebrano pokaźną sumę na leczenie Kuby

0
1383
GAIA

26 grudnia 2016 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski dla 11 – letniego Kuby, potrąconego przez samochód. Organizatorami byli Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu oraz grupa wolontariuszy z „Dawcy Uśmiechu – Smile Donors”. Podczas turnieju zebrano łącznie 13 168,74 zł. Cała suma zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację chłopca.

Całe przedsięwzięcie miało charakter charytatywny, sportowy i społeczny. Głównym celem turnieju było zebranie środków finansowych za pośrednictwem fundacji „Serce Dla Maluszka” na leczenie i rehabilitację 11-letniego Jakuba Ostasza. Chłopiec w lipcu tego roku został potrącony przez samochód w wyniku czego doznał wieloodłamowych złamań kości czaszki i pojawieniem się krwiaka przy mózgowego w okolicy skroniowo-potylicznej.

Podczas turnieju pobierano wpisowe oraz  zbierano pieniądze do puszek. Główną częścią wydarzenia była licytacja przedmiotów przekazanych przez przyjaciół Dawców Uśmiechu – Smile Donors, którzy grają w piłkę w różnych klubach ekstraklasowych czy europejskich. Odbyło się także losowanie nagród wśród zgromadzonej publiczności.

Licytacja:

  1. Koszulka Legii Warszawa z podpisami zawodników – 1000 zł (zakupił: Maciej Szymczak)
  2. Koszulka Zagłębia Lublin , zawodnika Michała Starzyńskiego z jego autografem – 250 zł (zakupił:
  3. Koszulka Hetmana Zamość , Szymona Soleckiego z podpisami zawodników– 300 zł (zakupił: wierny kibic)
  4. Koszulka Lechia Gdańsk, Rafała Wolskiego z podpisami zawodników – 600 zł (zakupił: Maciej Szymczak)
  5. Koszulka Deportivo La Coruna, zawodnika Ryana Babel – 500 zł (zakupił: Michał Dubicki)
  6. Rękawice Arkadiusza Malarza, bramkarza Legii Warszawa – 450 zł (zakupił: Kamil Tomczyszyn)
  7. Koszulka GKS Bełchatów, zawodnika – 600 zł
  8. Lalka ręcznie szyta – 400 zł (zakupił: Michał Efir)
  9. 9. Całodzienna sesja tatuowania w ProcederART u Jakuba Prejburza – 800zł (zakupił: Mateusz Prus)
  10. 10. Rękawice Mateusza Prusa, zawodnika Roda Kerkrade – 500 zł (zakupił: Michał Ryń)

Na koniec licytacji niespodziankę organizatorom turnieju zrobił Kamil Tomczyszyn, który przekazał na licytację rękawice Mateusza Prusa z czasów gdy grał on w holenderskim zespole Roda Kerkrade (Eredivisie). Rękawice podpisane przez Mateusza, zostały zlicytowane za kwotę 500 zł. Zakupił je Michał Ryń.

Darczyńcy, co cieszy, okazali się bardzo hojni. Udało się zebrać kwotę 13 168,74 zł, z czego 9067,74 zł pochodziło z opłat wpisowych oraz zbiórek do puszek, a 4100 zł z licytacji. Uzyskana suma z pewnością przyczyni się do polepszenia stanu zdrowia chłopca.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments