Przyszli z pomocą Bohaterom Polski

0
1360
GAIA

W miniony weekend, 17-18.12. 2016 r. odbył się finał akcji „Paczka dla bohatera”. Organizatorzy inicjatywy oraz wolontariusze, odwiedzili 48 Bohaterów, którym przekazali żywność oraz inne produkty, pochodzące od ludzi dobrej woli. Było wiele radości i wzruszeń.

„Paczka dla bohatera” to akcja charytatywna skierowana do wszystkich ludzi walczących o wolną Polskę – żołnierzy Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN , podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny.

Bożonarodzeniowa zbiórka „Paczka dla Bohatera” w roku 2016 odbywała się w Polsce już po raz 6, po raz pierwszy organizowana była w Zamościu.

– Odwiedziliśmy 48 Bohaterów z: Zamościa, Józefowa,Skierbieszowa, Dołhobyczowa, Trzeszczan, Biłgoraja, Tyszowiec, Uchań i Grabowca. Pomagało nam około 30 wolontariuszy, zebraliśmy ok 700 kg produktów, które naszym Bohaterom przydadzą się na Swięta. Do paczek dołączone były też czapki, szaliki of firmy Red is Bed oraz książki podarowane przez Polskę Zbrojną. Wspomogli nas m.in żołnierze z jednostki w Zamościu – informuje pani Edyta Bajan, koordynatorka akcji w Zamościu. – Podczas spotkań było wzruszenie, łzy i szok, że po raz pierwszy od 90 lat ktoś w takim celu przekroczył próg domu – dodaje. – Na Wielkanoc wrócimy do każdego z naszych Bohaterów – zapowiada pani Edyta Bajan.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments