Kto tym razem wcieli się w rolę Trzech Króli?

0
1359
GAIA

Trwają przygotowania do III Orszaku Trzech Króli w Zamościu! Opracowany scenariusz nawiązuje do stworzenia świata. 6 stycznia 2017 r. spotkamy się na ulicach naszego miasta pod hasłem „Pokój i Dobro” i podążymy za Trzema Królami i Świętą Rodziną, których biogramy Państwu prezentujemy.

KRÓL KACPER

– Mam 25 lat. Jestem rodowitym Zamościaninem. Całe swe życie mieszkam w Zamościu, z kilkuletnią przerwą na studia w Białymstoku. Jestem członkiem Zespołu Pieśni i Tańca” Zamojszczyzna” w Zamościu, w którym tańczę od 7 roku życia. Z zawodu jest magistrem elektroradiologii. Pracuję na Bloku Operacyjnym w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Jestem też nauczycielem w Szkole Policealnej TEB Edukacja w Zamościu. Propozycję pełnienia roli jednego z Trzech Królów przyjąłem jako zaszczyt i cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w największych jasełkach w naszym mieście – powiedział Michał Polski.

Jak podkreślił odtwórca roli Króla Kacpra – od najmłodszych lat jako członek Zespołu Pieśni i Tańca, wyrastał w atmosferze szacunku dla polskich tradycji narodowych oraz szacunku dla kultur innych narodów.

KRÓL MELCHIOR

Piotr Kondraciuk jest mieszkańcem Zamościa, doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii i historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pracownikiem Muzeum Zamojskiego (z-ca dyrektora, kustosz dyplomowany), wykładowcą historii sztuki i architektury na Wydziale Turystyki i WF WSSP im. W. Pola w Lublinie. Żonaty, ojciec trójki dzieci (córki studentki, syn licealista). Fundator i członek Rady Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

-Mam zaszczyt uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli po raz druki wcielając się w postać jednego z monarchów. Żartobliwie można powiedzieć, że zaczynam się przyzwyczajać do tronu, stając się powoli monarchą dynastycznym. Ale już na poważnie – cieszę się, że Zamojski Orszak Trzech Króli zatacza coraz szersze kręgi, stwarzając okazję do aktywizacji wielu grup społecznych i artystycznych we wspólnym przeżywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia – powiedział Piotr Kondraciuk.

KRÓL BALTAZAR

Bolesław Bełz wraz z żoną Alicją są tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Odtwórca roli Baltazara jest także członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Dzieci Państwa Bełzów – Katarzyna i Piotr – również tańczyły w „Zamojszczyźnie”, a aktualnie kontynuują swoją pasję na uczelniach. Na co dzień jest pracownikiem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. w Zamościu

– W rolę Króla Baltazara wcielam się już po raz trzeci. Za każdym razem jest to dla mnie wielkie przeżycie i niepowtarzalna okazja do wspólnego manifestowania radości z Narodzin naszego Zbawiciela. Cieszę się, że Orszak Trzech Króli wszedł do tradycji okresu bożonarodzeniowego w naszym pięknym mieście – podkreślił Bolesław Bełz.

ŚWIĘTA RODZINA

Anna i Sebastian Telenga są mieszkańcami Zamościa. Pani Anna jest nauczycielką w szkole ponadgimnazjalnej, Pan Sebastian – pracownikiem Bursy Międzyszkolnej nr 1 w Zamościu.

-Pochodzimy z rodzin katolickich. Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, które wychowuje dwuletniego synka Jakuba. Jesteśmy dumni, że powierzono nam pełnienie tak zaszczytnych ról. Cieszymy się, że wraz z całą rodziną będziemy mogli wziąć udział w trzecim już Orszaku Trzech Króli w Zamościu, który przybliża wszystkim mieszkańcom naszego miasta symbolikę i znaczenie Święta Objawienia Pańskiego. To wspólne trwanie przy Jezusie, razem z Mędrcami, którzy za przewodnictwem gwiazdy przybyli oddać pokłon i cześć Jezusowi, jeszcze bardziej mobilizuje nas do kroczenia z Chrystusem i opierania naszego życia na dekalogu – powiedzieli Anna i Sebastian Telenga.

Święta Rodzina i Trzej Królowie serdecznie zapraszają do udziału w III Orszaku Trzech Króli w Zamościu – mieszkańców i Gości!

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Teresa Madej

Tak prezentowali się Trzej Królowie podczas II Orszaku Trzech Króli.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments