Studentka WSZiA stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

0
1527
GAIA

Aneta Derkacz, studentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu na kierunku informatyka, została nagrodzona stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2016/2017. To jedyne takie wyróżnienie wśród studentów zamojskich uczelni.

Przy okazji gratulacji warto przypomnieć, że w ubiegłym roku akademickim takie stypendium zdobyła Olga Soroka – również studentka kierunku informatyka w WSZiA w Zamościu.

Ocenywniosków o przyznanie stypendium dokonał specjalnie powołany zespół, w skład którego weszło 24 ekspertów reprezentujących siedem obszarów nauki i sztuki. Punkty przyznawane były odpowiednio za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ostatecznie podjął decyzję o przyznaniu 709 stypendiów studentom i 76 stypendiów doktorantom.

W roku akademickim 2016/2017 wysokość stypendium ministra wynosi 15 000 zł – w przypadku studentów oraz 25 000 zł – w przypadku doktorantów.

Pełna lista nagrodzonych studentów dostępna jest na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/stypendia-ministra-dla-studentow-i-doktorantow-za-wybitne-osiagniecia-na-rok-akademicki-2016-2017.html

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments