Poseł Sachajko apeluje o wspólne działanie

0
1036

Poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko, za naszym pośrednictwem zwraca się do wszystkich mieszkańców z prośbą o podjęcie wspólnego działania na rzecz pozyskania środków finansowych na realizację inwestycji takich jak np. rewitalizacja historycznego obiektu Pałacu  Zamojskich w Zamościu

W dniu 1 grudnia 2016 r., na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych odbyło się głosowanie poprawek zgłoszonych do rządowego projektu ustawy budżetowej na 2017 r. Jako poseł ziemi zamojskiej zgłosiłem trzy poprawki dotyczące inwestycji ważnych dla rozwoju miasta Zamość oraz całego regionu, które zostały uzgodnione z lokalnymi władzami.

Pierwsza z poprawek ma na celu rewitalizację historycznego obiektu Pałacu  Zamojskich w Zamościu. Środki z budżetu państwa pozwoliłyby na przeprowadzenie badań archeologicznych, wykonanie inwentaryzacji architektoniczno – konserwatorskiej, sporządzenie niezbędnych ekspertyz i dokumentacji. Przedstawione działania są niezbędne nie tylko dla zachowania dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń, ale również dla rozpoczęcia prac nad utworzeniem w Zamościu uczelni wyższej o profilu medycznym.

Druga wniesiona poprawka zmierza do zapewnienia środków na przeprowadzenie analizy zasobów istniejących wód geotermalnych w kierunku oceny możliwości pozyskania i wykorzystania geotermii dla rozwoju gospodarczego i turystycznego Zamojszczyzny.

Ostatnia z poprawek dotyczy budowy drugiej nitki ulicy Legionów w Zamościu (droga krajowa nr 17/74) na odcinku przejazdu kolejowego do ronda Legionów/droga krajowa nr 17/47 w Sitańcu. Inwestycja ta jest istotnym elementem dalszego procesu odciążenia Zamościa od nadmiernego ruchu drogowego.

Niestety, mimo że zgłoszone przeze mnie poprawki są celowe i ważne dla naszego regionu, to nie zyskały akceptacji posłów z Komisji Finansów Publicznych. Jednakże w związku ze zgłoszonymi wnioskami mniejszości jest jeszcze szansa, aby poprawki zostały przyjęte podczas głosowania na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Dlatego kieruję do Państwa, mieszkańców Zamościa i okolic z uprzejmą prośbę o niezwłoczny kontakt z Posłami związanymi z naszym miastem i regionem w celu przekonania ich o słuszności poprawek oraz z prośbą o wyrażenie poparcia i zagłosowania za zgłoszonymi przez mnie propozycjami.

 

                                                                                                                                                                 z poważaniem

                                                                                              dr Jarosław Sachajko

Poprzedni artykułMikołajkowe zawody pływackie
Następny artykułGrzegorz Schetyna w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments