„Miasto Archipelag” – spotkanie z autorem książki Filipem Springerem

0
958

14 grudnia o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu rozpocznie się spotkanie ze znanym pisarzem reportażystą Filipem Springerem. Rozmowa z autorem, którą poprowadzi Małgorzata Bzówka, dedykowana  jego najnowszej książce . Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”, będącej rezultatem dokumentalnego eksperymentu i projektu organizowanego przez Wydawnictwo KARAKTER z Krakowa.

Publikacja jest reporterskim zapisem osobistych doświadczeń z podróży jaką odbył autor po stolicach dawnych województw, odwiedzając ogółem trzydzieści jeden ośrodków, w tym miasto Zamość.

Do udziału w spotkaniu, którego organizatorem jest Książnica Zamojska oraz wydawca książki – Wydawnictwo KARAKTER, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Filip Springer (ur. 1982), reporter i fotograf, autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze (m.in.: Księga zachwytów, 2016; 13 pięter, 2015: Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach, 2013; Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u, 2012). Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), Narodowego Centrum Kultury (2012). Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Książka Miedzianka. Historia znikania (2011) znalazła się w finale: Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy.

przygotowała: Halina Zielińska, Książnica Zamojska, Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa

źródła: http://filipspringer.com , http:// miastoarchipelag.pl

Nowy Kurier Zamojski pełni patronat medialny nad wydarzeniem.

Poprzedni artykułGrzegorz Schetyna w Zamościu
Następny artykułWygraj wycieczkę do Lwowa z Biurem Turystycznym Quand
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments