Jarmark Świąteczny na Rynku Wielkim

1
1344
Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostały trzy tygodnie, na zamojskiej Starówce już dziś można poczuć magiczną świąteczną atmosferę. Rynek Wielki przemienił się bowiem w wielki Świąteczny Jarmark.
Impreza rozpoczęła się dziś o godz. 10.00 i trwać będzie przez trzy dni. Targ, który w tym roku odbywa się w iście zimowej scenerii, czaruje urokliwymi zakątkami oraz klimatyczną, świąteczną muzyką. W drewnianych domkach swoje stragany rozłożyło ponad 70 wystawców. Na miejscu znajdziecie rękodzieło artystyczne i  ludowe, ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne (ręcznie malowane bombki, kartki świąteczne), produkty regionalne (sery zagrodowe, gryczaki, wędliny, pieczywo, miody, pieczone ziemniaki), a także nabędziecie małe i większe upominki spośród prezentowanych tu ubrań, dodatków (czapek, kominów, rękawiczek), biżuterii oraz wielu innych drobiazgów. Skosztować można również grzanego wina oraz kawy Prima, która serwowana jest za darmo ze specjalnego Coffee Trucka. Dopełnieniem wyjątkowej atmosfery Jarmarku będzie wspólne kolędowanie w wykonaniu przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Na jutro (sobotę) zaplanowano kolejną dawkę świątecznej atmosfery w wykonaniu chóru Forte (godz. 13.00) oraz Szkoły Muzycznej Yamaha (godz. 14.00). W niedzielę zaś o godz. 11:00 pojawią się motomikołaje z kaskami pełnymi słodyczy. O 12:00 wystąpią Violinki, a o 13:00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą bombkę. Zaś o 15:00 na Rynku Wielkim ułożona zostanie  gigantyczna choinka, nietypowa bo z …. jeepów.
Wszystkich, którzy jeszcze nie byli serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego, świątecznego miasteczka w samym sercu Zamościa.
Poprzedni artykułMłodzieżowe Spotkania Teatralne – X Przegląd Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.
Następny artykułOdznaczeni za dobroczynność
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda

A jest możliwość kupienia grzańca ?