Roboty w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu

0
1111

We wtorek 22 listopada 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z Wielączy i Jarosławca.

Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania Finchem – robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym
z pudełek – musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu.

Warsztaty prowadziła Anna Trelińska – Mentorka Fundacji Girls Code Fun, konstruktor inżynier, studentka Mechaniki i Budowy Maszyn, specjalizująca się w maszynach CNC.

Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, do którego Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zakwalifikowała się jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Przygoda z kodowaniem w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu jednak się nie kończy. Planujemy kontynuację zajęć w ramach Lokalnego Klubu Kodowania. Do udziału w nich zapraszamy uczniów w wieku 10-15 lat, szczególnie tych, którzy nie mieli jeszcze
do czynienia z programowaniem i robotami, a chcieliby o nich dowiedzieć się więcej.

materiał nadesłany

Alicja Piskorska

Poprzedni artykułSpektakl mikołajkowy dla dzieci „Świąteczne śledztwo”
Następny artykułVI wykład z cyklu “Judaizm na co dzień i w święta” – “Ślub”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments