Konferencja UNESCO w Zamościu

0
1158

W Zamościu odbywać się będzie Regionalna Konferencja Europy Środkowej i Wschodniej Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Miasto Zamość, którego zabytki zostały wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa w 1992 r. będzie gospodarzem Regionalnej Konferencji Europy Środkowej i Wschodniej Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 22-24 listopada 2016 r. Jak informuje Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość, Marek Gajewski: “Będzie to platforma wymiany doświadczeń, informacji i założeń, której tematem przewodnim w tym roku jest wzrost świadomości i zaangażowania lokalnej społeczności na rzecz Światowego Dziedzictwa”. W wydarzeniu udział weźmie wielu gości z Polski i zagranicy.  – Udział w Konferencji potwierdzili przedstawiciele: Rygi, Budapesztu, Wiednia, Sighisoary, Kutnej Hory, Banskiej Stiavnicy, Lwowa, Warszawy, Torunia, Krakowa i Wieliczki.  Obradom przewodniczył będzie Denis Ricard – Sekretarz Generalny Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa UNESCO –  mówi Marek Gajewski.

Otwarcie Konferencji, zaplanowano 22 listopada o godz. 09.30 w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej „Luneta” (ul . Łukasińskiego 2E).

Poprzedni artykułPonowne otwarcie Lidla przy Al. Jana Pawła II
Następny artykułSpotkanie z historią w “Morandówce”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments