80 – lecie Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu

0
1604

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu w tym roku obchodzi jubileusz 80 – lecia działalności. Dziś w ramach oficjalnych obchodów okrągłej rocznicy, w Zamojskim Domu Kultury odbyła się konferencja naukowa poświęcona twórczości Henryka Sienkiewicza.

Na uroczystościach, które rozpoczęły się o godz. 10.00 pojawiło się wielu gości. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali przemówień okolicznościowych, m. in. dyrektor Biblioteki, a także obejrzeli prezentację dziejów Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu od czasu powstania po dzień dzisiejszy (1936 – 2016). Były także tradycyjne podziękowania i kwiaty.

Kluczowym punktem programu obchodów jubileuszu 80 – lecia istnienia Biblioteki, zorganizowanych dokładnie w 100 – tną rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych powieściopisarzy polskich – Henryka Sienkiewicza, była konferencja zatytułowana “Henryk Sienkiewicz – przesłania i konteksty w literaturze polskiej”. W jej ramach wygłoszone zostały wykłady: Magdaleny Chrenkoff z Akademii Muzycznej w Krakowie -„Henryk Sienkiewicz w polskiej literaturze muzycznej”, Doroty Grzymały z Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie –  „O Henryku Sienkiewiczu w trzech ciekawostkach”oraz Lucyny Daniłow ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu -„Sienkiewicz – Noblista – Polak”.

W trakcie uroczystości nastąpiło także podsumowanie konkursów sienkiewiczowskich oraz wręczenie nagród ich laureatom. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Chór „Sitanianie”. Dla zaproszonych gości przygotowano tort jubileuszowy oraz poczęstunek.

Nowy Kurier Zamojski był patronem medialnym wydarzenia.

 

Poprzedni artykułMecz koszykówki – UKS Basket III LO Zamość vs ZKS Stal Stalowa Wola
Następny artykuł20 Jesienny Konkurs Recytatorski “Quo vadis” – wyniki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments