Zamość wczoraj i dziś – wystawa fotografii w Zamojskim Domu Kultury

1
1041

Zamość 95 lat temu i dziś będzie można zobaczyć na wystawie fotografii, która będzie dostępna od 30 listopada 2016 r. w Zamojskim Domu Kultury.

“Zamość w fotografii Jana Bułhaka i współczesnej” to wystawa organizowana z okazji 140 rocznicy urodzin Jana Bułhaka i 90 rocznicy powstania Muzeum Zamojskiego. W jej skład wchodzą zdjęcia archiwalne, wykonane w 1921 roku podczas pobytu Jana Bułhaka w Zamościu, pochodzące z albumu ,, POLSKA W OBRAZACH FOTOGRAFICZNYCH JANA BUŁHAKA – TOM 75 – ZAMOŚĆ – WIDOKI OGÓLNE – RYNEK ” znajdującego się w zbiorach Muzeum Zamojskiego. Zdjęcia współczesnego Zamościa wykonali członkowie Zamojskiej Grupy Fotograficznej GT.

Organizatorami wystawy są: Zamojska Grupa Fotograficzna GT działająca w ramach Stowarzyszenia Kultura dla Zamościa, Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie, Miasto Zamość.

Miejsce wystawy : Galeria Mała. Zamojski Dom Kultury ul. Partyzantów 13. Otwarcie wystawy 30.11.2016 godz. 17.00

Poprzedni artykułŁzy w Gimnazjum nr 1
Następny artykuł“Jaki znak Twój? – Orzeł Biały” – wystawa w Książnicy Zamojskiej
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
darisz

Niewiem co ma na mysli ZGF robiac ta wystawe Bulhak robil wylacznie czarno biale foty na szerokim obrazku a grupa robi ledwie kolorowe pocztoweczki ktore nie idaja zasciankowej rzeczywistosci Zamościa to tylko moze oddac czern i biel.Przeciez czaeno biale foty BULHAKA beda sie gryzly z kolorowymi mlodych wspolczesnych fotografow. Ja nie mam pojecia co wyprawia M. Chmiel niby prezes ZGF u Dla mnie to jedna wielka tandeta dla Wspomnianego to tylko kasa miasta na ktora skladaja sie mieszkancy. Zamoscia a w nosie ma opinie bylych czlonkow ZGF