“Kto Ty jesteś? Polak Mały” – zajęcia z patriotyzmu dla najmłodszych

0
2998

“Kto Ty jesteś? Polak Mały” pod takim tytułem nawiązującym do “Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy 11 Listopada 2016 r.  w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał odbędą się zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.

Zajęcia organizowane z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 Listopada skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, stanowić mają swoistą lekcję patriotyzmu. Ich inicjatorem jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu w Lublinie oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego.

Zajęcia inspirowane są stałą wystawą „Zamojszczyzna na tle działań militarnych i rozwoju techniki wojskowej w XX w.” w Pawilonie pod Kurtyną. Opracowane w oparciu o projekt edukacyjny IPN “Historia w Kolorach”. Podczas zajęć będziemy poznawać różne oblicza patriotyzmu, oraz w atrakcyjny i przystępny sposób omawiać polskie symbole narodowe – informują organizatorzy.

Dzieci wraz z rodzicami w imieniu organizatorów zapraszamy 11 Listopada o godzinie 11.00 do Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, Pawilon pod Kurtyną (ul. Zamkowa 2). Czas trwania zajęć: ok. 1,5 godziny. Wstęp jest BEZPŁATNY.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja mailowa pod adresem: kinga.kolodziejczyk@muzeumarsenal.pl lub tel. 606 845 759

 

 

Poprzedni artykułWyniki Gali MMA
Następny artykuł15 -lecie Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments