Droga książki do biblioteki – seminarium

0
1130

9 listopada 2016 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) w Zamościu rozpocznie się seminarium „Droga książki do biblioteki” poświęcone problematyce gromadzenia i kształtowania zbiorów w bibliotekach publicznych. Przedsięwzięcie jest wspólnie realizowanym zadaniem przez Książnicę Zamojską im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Urząd Statystyczny w Lublinie i jednym z działań edukacji statystycznej, wynikającym z zawartego w roku ubiegłym porozumienia o współpracy między tymi jednostkami.

Program seminarium przewiduje wystąpienia przygotowane zarówno przez przedstawicieli urzędu statystycznego jak też bibliotekarzy bibliotek publicznych i przedstawia się w sposób następujący:
Rynek wydawniczy – Dorota Kostrubiec, Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Zamościu,
Polityka gromadzenia zbiorów w bibliotekach publicznych województwa lubelskiego – Paweł Kordybacha i Małgorzata Pieczykolan, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie,
Kształtowanie zasobów w bibliotekach powiatu zamojskiego w ostatnim dziesięcioleciu – Danuta Zwolińska, Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.
Nabytki Książnicy Zamojskiej w latach 2006 – 2015 – Danuta R. Kawałko, Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.
Do udziału w seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem – jakie czynniki i zjawiska społeczne, w sposób najbardziej widoczny, wpływają na strukturę i wielkość gromadzonych zasobów bibliotecznych, z których korzystają czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych.

przygotowała:
H. Zielińska
Książnica Zamojska, Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa

Poprzedni artykułZamojscy strażacy ponownie najlepsi w województwie! (Zdjęcia)
Następny artykułWigilia Wszystkich Świętych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments