Młodzież, jakiej nie znacie – Wiktor Wachowicz

0
2115

W dniu 24 października 2016 r. w gmachu Senatu RP w Warszawie odbyło się posumowanie ogólnopolskiego konkursu biograficznego „Młodzież, jakiej nie znacie… – wzory osobowe godne naśladowania”. Konkurs zorganizowała Katedra Pedagogiki i Edukacji Szkolnej KUL w Lublinie.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości: minister Teresa Wargocka – Sekretarz Stanu w MEN, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury, Kancelarii Prezydenta RP, senator Łukasz  Mikołajczyk i posłowie z sejmowej Komisji Edukacji, prof. dr hab. Krystyna Chałas oraz ks. dr hab. Adam Maj.

W spotkaniu wzięło udział 27 uczniów z różnych stron Polski, którzy zostali zaproszeni wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami na promocję książki: „ Młodzież, jakiej nie znacie…”, zawierającej wyróżnione prace konkursowe opisujące ich  biografie.

Wśród nich był również Wiktor Wachowicz z Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu, któremu towarzyszyli  dyrektor Alicja Dubel, nauczyciel –  Marzena Chmiel oraz  tata Wiktora,  p. Rajmund Wachowicz.

W szkole Wiktora znają wszyscy. To chłopiec  uzdolniony, wrażliwy, pracowity i wytrwały w realizowaniu swoich pasji i marzeń, a przy tym skromny i życzliwy.

Biografię Wiktora opisała Jego nauczycielka Pani Marzena Chmiel, odwołując się do wspomnień Rodziców chłopca.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi  i  Jego Rodzicom.

 

Tekst: Marzena Chmiel

Zdjęcia: Rajmund Wachowicz

Poprzedni artykułPowołano nowy skład Młodzieżowej Rady Miasta
Następny artykułUroczystości z okazji 75 Rocznicy Pierwszych Wysiedleń Wsi Zamojskich
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments