Goście z Hiszpanii i Włoch w Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu

0
1299

Wychowankowie Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu po raz kolejny gościli u siebie młodzież z Hiszpanii i Włoch. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Zamojskie Centrum Wolontariatu.

Wolontariusze europejscy Programu Erasmus Plus – Sergio i Alberto z olbrzymi chęciami wrócili do Bursy pamiętając jak dobrze zostali przyjęci ostatnim razem.

Swój kraj i bogatą kulturę zaprezentował nam Sergio Fuentes Garcia, hiszpan pochodzący z regionu Mursji. Po prezentacji wszyscy zrobili się głodni kiedy to nasz prelegent zaprezentował pyszne hiszpańskie jedzenie. Każdy zapamiętał czym jest hiszpańska „fiesta” i „siesta”. Nie obyło się również bez wspólnego tańczenia makareny i uczenia obcokrajowców trudnych polskich słów.

Na sam koniec wychowanka Bursy – Weronika Wacławik opowiedziała o swoich doświadczeniach w pracy jako Au pair podczas wakacji w Hiszpanii. Wychowankowie byli bardzo zainteresowanie historią koleżanki.

Młodzież Bursy miała możliwość szlifować język angielski w kontakcie z zagranicznymi gośćmi oraz zdobyć cenną widzę na temat kultury, języka, obyczajów.

 

Poprzedni artykułSprawdź czym dojedziesz na cmentarz
Następny artykuł95- lecie Biblioteki Publicznej w Zamościu już dziś
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments