Hetman rehabilituje się za porażkę z Kryształem

0
1124

W 14. serii spotkań Hetmanowi udało się zrehabilitować za porażkę 1:2 z Kryształem Werbkowice. Zespół z Zamościa po dobrym meczu pokonał 5:0 Kłosa Chełm. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Rysaka zdobyli: Damian Kupisz, Szymon Solecki, Maciej Markowski, Anton Lutsyk i Rafał Turczyn.

SYTUACJA PRZED MECZEM
Ostatniego meczu o mistrzostwo IV ligi podopieczni Krzysztofa Rysaka nie mogli zaliczyć do udanych. Hetman mimo miażdżącej przewagi uległ 1:2 w meczu z Kryształem. Drużynę z Zamościa pogrążył dwoma trafieniami były zawodnik AMSPN Hetman Zamość Adrian Wołoch. Po tej porażce Chełmianka Chełm odskoczyła Hetmanowi już na pięć punktów w tabeli.  Czternaste miejsce w rozgrywkach przed spotkaniem z teoretycznie wyżej notowanym rywalem zajmował zespół Kłosa. Drużyna z Chełma w trzynastu spotkaniach zgromadziła na swoim koncie czternaście „oczek”. W ostatniej kolejce sobotni rywal Hetmana przegrał 1:2 z rezerwami Górnika Łęczna.
PRZEBIEG MECZU
Od pierwszych minut między słupkami bramki Hetmana Patryka Kierepkę zastąpił Kamil Tomczyszyn. W 5′ – po strzale zza pola karnego Macieja Markowskiego piłka trafiła w słupek. Chwilę później po dośrodkowaniu z prawej strony Damiana Otręby minimalnie w bramkę nie trafił Oleksij Rodewicz. W 26 minucie Hetman wyszedł na prowadzenie 1:0. Dobre podanie z lewej strony Damiana Otręby wykorzystał Damian Kupisz, który skierował piłkę do siatki. Pięć minut później po uderzeniu zza pola karnego napastnika z Ukrainy piłka trafiła w poprzeczkę.  W 32 minucie po dobrym podaniu Damiana Kupisza w dogodnej sytuacji Oleksij Rodewicz nie trafił w bramkę. Chwilę później w sytuacji sam na sam najskuteczniejszy zawodnik Hetmana musiał uznać wyższość golkipera Kłosa. W 39′ – pierwszą okazję stworzyli sobie zawodnicy z Chełma, kiedy sytuację sam na sam po zamieszaniu w polu karnym wybronił Kamil Tomczyszyn. W 41 minucie było już 2:0 dla Hetmana. Po dograniu z prawej strony Damiana Otręby piłka przeszła przez pole karne, które zamykał kapitan zespołu Szymon Solecki zdobywając swoją czwartą bramkę w sezonie.
Od początku drugiej połowy trener Krzysztof Rysak dał szansę Damianowi Baranowi, który zastąpił Oleksija Rodewicza. W 57′- trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Markowski. Cztery minuty później w kanonadzie pod bramką Kłosa najpierw po dośrodkowaniu Błażeja Omańskiego uderzenie głową Rafała Turczyna sparował golkiper gości. Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym Macieja Markowskiego piłkę zablokował jeden z zawodników drużyny z Chełma. Na koniec Bartłomiej Mazur oddał strzał z czterdziestu metrów, po którym piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. W 67 minucie boisko opuścił najlepszy w drużynie gospodarzy Damian Kupisz, którego zastąpił Anton Lutsyk. W 74′ – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Turczyna bramkę uderzeniem głową zdobył wprowadzony pomocnik z Ukrainy. Tuż przed gwizdkiem Łukasza Wolińskiego kończącym spotkanie wynik na 5:0 ustalił Rafał Turczyn.