W piątek spotkanie z „Korą” i i Kamilem Sipowiczem

0
1019
GAIA

Hotel Arte oraz Stowarzyszenie Wszystko Gra zapraszają na spotkanie autorskie z Olgą „Korą” Sipowicz i Kamilem Sipowiczem na temat książki:
„Ramona, Milo, Babo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt”

 

Filozoficzne opowiastki o relacji ludzi i zwierząt, których autorem jest jeden z wielkich buntowników – Kamil Sipowicz, rockmen, dziennikarz, artysta, poeta i zwolennik legalizacji marihuany. Jednak w tych krótkich historiach pokazuje nam się jako wrażliwy, spostrzegawczy i dowcipny obserwator.

Uzupełnieniem tych subtelnych wspomnień są ilustracje autorstwa Olgi Sipowicz (Kory), która w odmienny sposób wyraziła silną więź z czworonogami. Autorzy żyją w harmonii ze swoimi braćmi mniejszymi w cichym domu w dolinie Roztocza i widać, że dobrze się z tym czują.
Bohaterami tej książki są zwierzęta. Dokładnie pięćdziesiąt dziewięć. Psy, koty, nawet węże. Dopuściłem też do głosu kilka grzybów z Roztocza. Wszystko dzieje się właśnie na Roztoczu. To kraina między Piaskami a Lwowem. W głębokich lasach na wzgórzu. Tam mieszkamy. Czasami tylko w tym nibydzienniku odbywam podróże. W przestrzeni. Do Brazylii, Meksyku i na Kretę. Albo w czasie. Do dzieciństwa w Świdrze, Płocku i Krakowie.
A ludzie? Ludzie mają tylko wtedy sens, gdy są blisko zwierząt.

Spotkanie odbędzie się 21 października w piątek o godzinie 19:00
Hotel Arte, Rynek Wielki 9WSTĘP WOLNY za okazaniem zaproszenia.

Zaproszenia do odebrania w Hotel Arte (Rynek Wielki 9) – ilość miejsc ograniczona.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments