Lekarka – malarka i karateka – aktor w “Morandówce”

0
3457

Jutrzejszy dzień (środa 19 października) w restauracji “Morandówka” w Zamościu (ul. Staszica 25) obfitował będzie w wydarzenia kulturalne.

O godz. 16.00 w ramach projektu “Sztuki oswajanie” – Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na “Wieczór poezji i muzyki przy świecach”. Wiersze rosyjskiego pisarza z okresu romantyzmu – Aleksandra Puszkina recytować będzie przy akompaniamencie muzycznym Piotra Stopy (piano) i Krzysztofa Stopy (skrzypce), znany aktor filmowy i teatralny – Robert Moskwa.

Robert Moskwa jest aktorem teatralnym i filmowym, absolwentem PWST we Wrocławiu. Jest także współzałożycielem i dyrektorem wrocławskiego  Teatru K2. Od 17 roku życia trenuje karate, ma czarny pas Federacji Karate Shotokan oraz Fudokan. Widzom znany jest z serialu “M – jak miłość”, a takze z filmu “Historia Roja”, gdzie zagrał postać Stanisława Borodzicza “Wara”.

Aktor tego samego dnia o godz. 11.00 wygłosi także wykład zatytułowany “Ciekawość” w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu (ul Sienkiewicza 22)

O godz. 19.00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa “Zabawa Sztuką”, autorstwa Sandry Sałek. Zaprezentowane zostaną obrazy malowane techniką olejną oraz akrylową na płótnie lnianym. -Mam nadzieję, że sprawię Wam trochę przyjemności pokazując piękno naszego świata w tysiącu kolorów przelanych na płótno. Zwłaszcza kiedy na dworze jesienna aura na dobre się rozgościła – powiedziała Sandra Sałek.

Sandra Anna Sałek pochodzi z małej miejscowości Kamionka koło Lublina. Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa, która związała ją z Zamościem, gdzie mieszka od 3 lat. Przyszła lekarz ginekolog nie uczęszczała do żadnej szkoły plastycznej, jest samoukiem. Obrazy nauczyła się malować z książek. Zajmuje się głownie malarstwem olejnym, ale również akrylem, pastelami, ołówkiem. Jej ulubioną tematyka są pejzaże i postaci, baletnice oraz kwiaty. Do tej pory miała kilka wystaw w Kamionce oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie.

 

 

 

Poprzedni artykułFinał “Turnieju o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza”
Następny artykułInauguracja Roku Akademickiego Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments