Nowa siedziba sądu już prawie gotowa

0
1844
- reklama-

Trwają prace wykończeniowe przyszłej siedziby sądu u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Zamoyskiego. W budynku mieścić się będzie Sąd Rejonowy i Sąd Okręgowy. Inwestycja zostanie oddana do użytku już w przyszłym roku.

Aktualnie oba zamojskie sądy mieszczą się w 4  lokalizacjach w różnych częściach miasta. Nowy 4 – kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 14.381,90 m2 pozwoli na ulokowanie obu instytucji w jednym miejscu. Sąd Okręgowy w Zamościu zajmie lewe, a Sąd Rejonowy w Zamościu prawe skrzydło budynku.

W chwili obecnej trwa wykańczanie wnętrza budynku. Ekipa budowlana wykonuje podłogi oraz posadzki, a także kładzie płytki, tynki oraz wykonuje podwieszane sufity. Trwają także prace malarskie, montowane są drzwi oraz dźwigi, instalowane jest centralne ogrzewanie, wentylacja oraz klimatyzacja. Montowana jest instalacja wodno -kanalizacyjna oraz instalacje teletechniczne.

W obiekcie znajdować się będzie 751 nowocześnie wyposażonych pomieszczeń, w tym: 45 sal rozpraw z pokojami narad oraz pokojami dla świadków, 6 cel dla zatrzymanych, sale przeznaczone na archiwa oraz pomieszczenia depozytowe i magazynowe. Budynek wyposażony będzie w 10 klatek schodowych oraz 10 wind. Gmach sądu będzie chroniony za pomocą systemu kontroli dostępu oraz systemu sygnalizacji włamania i napadu.

Budynek ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2017 roku. Inwestycja pochłonie ok. 120 ml złotych.

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments