95 – lecie Biblioteki Publicznej w Zamościu

0
896
GAIA

Biblioteka Publiczna w Zamościu w tym roku obchodzi jubileusz 95 – lecia. Z tej okazji Dyrektor Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamojskiego w Zamościu – Danuta R. Kawałko oraz Pracownicy tejże Instytucji zapraszają na seminarium poświęcone czytelnictwu. Uroczystości odbędą się w dniu 26 października 2016 r. w budynku Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20 w Zamościu.

Od godz. 11. 30 odbywać się będzie rejestracja uczestników. Otwarcie seminarium, które poprowadzi Joanna Chapska nastąpi o godz. 12.30. W programie konferencji zaplanowano wykłady: „Problemy współczesnego czytelnictwa” który wygłosi dr Roman Chymkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, „Dyskusyjne Kluby Książki a czytelnictwo”, który zaprezentuje Joanna Chapska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Swoje wystąpienie zatytułowane „Niedobór i nadmiar. Czytelnictwo a rynek wydawniczy z perspektywy recenzenta” przedstawi także krytyk literacki – Jarosław Czechowicz.

Seminarium towarzyszyć będą wystawy: „Kolekcje w zbiorach Książnicy Zamojskiej” oraz „Wydawnictwa Biblioteki Publicznej w Zamościu”.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk.

Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy program uroczystości zamieszczamy poniżej:

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments