Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na filmowe spotkania z cyklu Kino Konesera. W październiku w repertuarze dla miłośników dziesiątej muzy KRÓLESTWO (13.10.2016, godz. 19:00) – zachwycający film twórców „Mikrokosmosu” i „Makrokosmosu” oraz HISTORIA MARII (27.10.2016, godz. 19:00) – oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku.

KRÓLESTWO

Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

HISTORIA MARII

Głuchoniema i niewidoma od urodzenia 14-letnia Marie Heurtin nie potrafi komunikować się ze światem. Zachowuje się jak dzikie zwierzę, które boi się otaczającej rzeczywistości, której nie jest w stanie zobaczyć ani usłyszeć. Lekarze uznali, że jest upośledzona, ale jej ojciec nie zgadza się z ich diagnozą. Za wszelką cenę stara się nawiązać kontakt z córką i wbrew opinii specjalistów nie chce oddać jej do ośrodka opiekuńczego. Zrozpaczony i bezradny umieszcza ją w Larnay Institute – edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Pomimo sprzeciwu siostry przełożonej, Marie trafia pod skrzydła młodej siostry Małgorzaty, która dostrzega w niej niezwykły potencjał możliwości. Za wszelką cenę stara się jej pomóc i wydobyć z otchłani, w jakiej przebywa od urodzenia. Pomimo momentów zwątpienia i popełnianych błędów osiąga wreszcie sukces.

Bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 9 zł (dla członków DKF)

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments