Jakubiak urzeczony Zamojszczyzną, a Sachajko na Ministra

0
1683

W sobotę (8 października) w Zamościu odbyło się spotkanie mieszkańców z posłami Kukiz ’15. Na zaproszenie Posła Jarosława Sachajko do Zamościa przyjechał Poseł Marek Jakubiak. Obaj będą brali udział w niedzielnym I Zamojskim Festiwalu Zdrowej Żywności.

Marek Jakubiak przyznał, że jest absolutnie urzeczony Zamojszczyzną, a zwłaszcza serdecznością mieszkańców. Gościł tu często w czasie, gdy starał się o zakup Browaru w Zwierzyńcu. Tym razem przyjechał z rodziną.

Browarnik Marek Jakubiak stał się Posłem Markiem Jakubiakiem wiele ryzykując. Decyzję o wstąpieniu do polityki była reakcją na bunt rodzący się z obserwacji codziennej sceny politycznej. Startując w wyborach do Sejmu w 2015 roku, Marek Jakubiak, liczył się z tym, że jako wieloletni przedsiębiorca i pracodawca może spotkać się z dużym poparciem, ale także z dużą falą nieprzychylności, wręcz hejtu.

Kameralne spotkanie było okazją do poruszenia kilku punktów programu Kukiz’15, które w szczególności dotyczą naszego regionu.

Obaj posłowie podkreślali, że ich celem jest sprawne państwo i nie ma znaczenia jaka partia będzie realizowała pomysły Klubu Kukiz’15, najważniejsze jest to, aby były one wcielane w życie. Poseł Jarosław Sachajko apeluje o to, by rolnicy działali wspólnie, jednoczyli się w myśl wspólnych interesów. W tym celu działa Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz ’15. Tylko duża, silna grupa może wywalczyć korzystne rozwiązania. Poseł Sachajko należy do najaktywniejszych posłów w Sejmie, a zdaniem Posła Jakubiaka, jest najlepszym kandydatem na Ministra Rolnictwa.

W pewnym momencie dyskusję zdominował temat filmu Wołyń oraz zagadnienia rzezi wołyńskiej z 1943 roku. Klub Kukiz ’15 pracuje na projektem piętnującym promowanie banderyzmu na terenie Polski. Za szerzenie idei, symboliki, barw oraz nazewnictwa związanego z banderyzmem ma grozić kara 3 lat pozbawienia wolności. Poseł zapowiedział także powołanie specjalnej komisji sprawdzającej komu wydawane są karty Polaka.

cag.

fot. Kazimierz Chmiel/światłoczuły.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments