Maturzysta na 100%

0
1434

Damian Koss, absolwent klasy o profilu matematyczno-fizycznym I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, znalazł się w elitarnym gronie 25 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Matura ma 100%”. Konkurs organizuje Fundacja „Zawsze Warto” z Krakowa wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Celem konkursu jest wyróżnienie uczniów uzyskujących wyjątkowo wysokie wyniki na egzaminie maturalnym. W tym roku maturę zdawało 258 372 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Aby znaleźć się w grupie najlepszych maturzystów w Polsce, należało zdawać co najmniej dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym, uzyskać  z co najmniej jednego z nich 100 procent lub tytuł finalisty/laureata olimpiady przedmiotowej i z każdego egzaminu maturalnego otrzymać więcej niż 90 %. Damian spełnił te surowe kryteria i 22 września uczestniczył w uroczystej Gali Finałowej we Wrocławiu.

Damian poza przedmiotami obowiązkowymi zdawał na maturze rozszerzoną matematykę, fizykę i język angielski, a także niemiecki na poziomie podstawowym, czyli przedmioty , które najbardziej lubił. Na pytanie, czy tegoroczna matura była trudna, odpowiada: „z matematyki trudniejsza niż przed rokiem, ale byliśmy naprawdę dobrze przygotowani dzięki pani profesor Marii Bubiłek, z fizyki nic mnie nie zaskoczyło.”

Wielkie gratulacje należą się Rodzicom Damiana. Jest to też ogromny sukces Szkoły i powód do dumy dla nauczycieli.

Damian wybrał studia na SGH, planuje specjalizować się w metodach ilościowych i systemach informacyjnych związanych z oceną ryzyka finansowego, chociaż nie wyklucza, że życie może zweryfikować te plany. Może zainteresuje go coś innego, bo jak mówi „chodzi o to, żeby w życiu robić to, co się lubi naprawdę”.

Zainteresowania Damiana nie ograniczają się tylko do nauki. Bardzo lubi sport. W gimnazjum grał w piłkę nożną. Teraz głównie biega i jeździ na rowerze zwiedzając Roztocze. Lubi też czytać książki.

Gratulujemy serdecznie Damianowi.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments