Brawurowo w Nieliszu

1
2721

W piątek 23 września na kąpielisku „Moczydło” w Nieliszu, odbyły się Mistrzostwa Służb Województwa Lubelskiego działających na wodzie.

Organizatorem zawodów były: WOPR Województwa Lubelskiego wspólnie z Państwową Strażą Rybacką w Lublinie, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie oraz Urzędem Gminy Nielisz. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Poseł RP Sławomir Zawiślak.
Nowy Kurier Zamojski z przyjemnością patronował medialnie wodnym zmaganiom.

W mistrzostwach udział wzięli m.in. ratownicy WOPR, Straży Granicznej, policji, Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Rybackiej.W ramach zawodów dwuosobowe drużyny poszczególnych służb rywalizować będą w wyścigu równoległym na łodzi, wyścigu drużynowym na łodzi, wiosłowaniu na dystansie 100 metrów, wyścigu na pontonie z wiosłami krótkimi, reanimacji oraz rzutu rzutką rękawową do celu.

Po sześciu konkurencjach dziewięciu czteroosobowych drużyn, najlepsi okazali się strażacy z PSP Biłgoraj (41 pkt.), drugą lokatę wywalczyli funkcjonariusze z NOSG Chełm (39p pkt.), a trzecią wywalczyła załoga WOPR Lublin (35 pkt.). Kolejne miejsca zajęli zawodnicy: WOPR Chełm (34 pkt.), WOPR Zamość (30 pkt.), OPP Lublin KPP Włodawa (28 pkt.), KMP Zamość (26 pkt.), PSR Lublin (25 pkt.) oraz KMP Lublin (16 pkt.).
Były to pierwsze mistrzostwa tego typu na terenie województwa lubelskiego, ale organizatorzy zapowiadają, że wpiszą się one na stałe w kalendarz imprez tego typu.

Mistrzostwa Służb działających na wodzie inicjują tworzenie grup szybkiego reagowania na terenie Lubelszczyzny, złożonych z członków WOPR oraz pracowników i funkcjonariuszy podmiotów jakie mają zadania w zakresie działań kryzysowych na wodzie. Celem zawodów jest także sprawdzenie posiadanych umiejętności w celu udzielania pomocy poszkodowanym na wodzie oraz propagowanie ratownictwa wodnego wśród społeczeństwa.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Remik

Piękne zdjęcia 🙂