Kukiz, Sachajko i Jakubiak na I Festiwalu Zdrowej Żywności w Zamościu

0
1839

 

Po raz pierwszy w Zamościu odbędzie się Festiwal Zdrowej Żywności. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów „Kukiz’15”, które będzie reprezentowane przez: Jarosława Sachajko, Pawła Kukiza, Agnieszka Ścigaj i Marek Jakubiak.

Taki festiwal to doskonała okazja do poznania oferty lokalnych producentów oraz przypomnienia sobie smaków dzieciństwa – zdrowej nieprzetworzonej żywności. Podczas Festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie zatytułowanej: „Zamość – miasto idealne dla zdrowej żywności i lokalnych producentów” z udziałem lokalnych przedstawicieli władz różnego szczebla.
Uwieńczeniem Festiwalu będzie koncert grup: Szalom Chełm, Rdza, Deck Over oraz Pizza Łomot. Gwiazdą wieczoru I Festiwalu Zdrowej Żywności w Zamościu będzie Paweł Kukiz.

Festiwal odbędzie się 9 października na Rynku Wielkim.

Uroczystego otwarcia festiwalu dokona Poseł Jarosław Sachajko, Przewodniczącego Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz’15 – godz. 10.00 na Rynku Wielkim.

Od godz. 11.00 do 15.00 będą się odbywały panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości – specjalistów w dziedzinie zdrowej żywności, tradycyjnych produktów oraz ekologicznej uprawy.

Panel dyskusyjny 1 – „Przedsiębiorczość na wsi czyli jak wykorzystać potencjał wsi”

Panel dyskusyjny 2 – „Ekologiczne uprawy – blaski i cienie”

Panel dyskusyjny 3 – „Produkt Tradycyjny czyli kulinarny powrót do korzeni”

Panel dyskusyjny 4 – „Żywność modyfikowana genetycznie (GMO)

img_9714

Oprócz żarliwych dyskusji na temat żywienia i ekologicznej produkcji, odbędą się pokazy wyrobu sera, chleba oraz prezentacje gospodarstw ekologicznych. Żywność dobrej jakości jest podstawą zdrowia całego narodu a sposób jej produkcji zapewnia wolność od korporacji i strategiczne bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Polacy chcą mieć łatwy dostęp do takiej żywności od polskich rolników.

W trackie imprezy wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek, na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach k/Zamościa.

Dla najmłodszych uczestników Festiwalu zaplanowano malowanie twarzy 😉

 

 

 

 

pastries-1469681_1920

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments