Każdy może pomóc!

0
9689

Poszukiwany jest dawca szpiku dla Łukasza Zwolana, który nagle zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Łukasz pilnie potrzebuje naszej pomocy. Twierdzi, że znalezienie odpowiedniego dawcy to dla niego jak trafić szóstkę w totka. Wygrajmy dla niego tę szóstkę!!!!!!!!!!

Potencjalnym dawcą może być każdy zdrowy człowiek w wieku 18-50 lat. Badanie zgodności polega jedynie na włożeniu wacika pod język. Wystarczy zgłosić się do Oddziału Krwiodawstwa w Zamościu /przy Szpitalu JP II/ lub innego oddziału w kraju lub za granicą i zarejestrować na badanie dodając, że chce się być dawcą szpiku dla Łukasza Zwolana.

Czynniki dyskwalifikujące dawcę do oddania szpiku to m.in. ciężkie, przewlekłe lub nawracające choroby dotyczące różnych układów: choroby serca, choroby krwi, padaczka i inne schorzenia neurologiczne, anemia, choroby nerek i układu moczowego, kiła, gruźlica, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, choroby skóry np.łuszczyca, przebyte wirusowe zapalenie wątroby.

Jeśli Ciebie nie dotyczą powyższe problemy zdrowotne możesz zostać dawcą i uratować życie.
Łukasz jest zamościaninem, ma 26 lat, jest świetnym grafikiem komputerowym, przystojnym wokalistą i młodym tatą.

W zorganizowanej kilka dni temu zbiórce krwi dla Łukasza Zwolana, udział wzięło mnóstwo ludzi dobrej woli. Okazało się jednak, że najpierw będzie potrzebował szpiku.

Sprawa jest trudna. Pomóżcie …. Udostępniajcie i do dzieła – Szpital JP II Zamość, hasło Łukasz Zwolan.

14316927_1467718849910430_944438495208601584_n

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments