Pisali scenariusze…do gier teatralnych

0
907

Imaginary realms script writers – to tytuł kolejnego, czwartego w tym roku, międzynarodowego projektu realizowany przez Zamojskie Centrum Wolontariatu w ramach Akcji Kluczowej 1 sektora Młodzież, europejskiego Programu Erasmus+.

Tym razem to seminarium dla młodych ludzi, którzy brali udział w projektach poświęconych grom teatralnym rozgrywanym na żywo (LARP). Tworzą oni nieformalną, międzynarodową sieć miłośników LARP- ów (www.imaginaryrealms.org).  W seminarium brali udział również uczestnicy treningów i wymian młodzieży,  którzy chcą do tej grupy dołączyć. Podczas seminarium wspólnie  tworzyli scenariusze  gier teatralnych, uczyli się je recenzować i odgrywać. Tematyka gier związana była z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawności, zagadnień  interkulturowości i szeroko pojętej polityki młodzieżowej. Najlepsze materiały zostaną wydane w formie ogólnodostępnej publikacji. W seminarium brali udział młodzi ludzie z Bułgarii, Republiki Czeskiej, Cypru, Rumunii i Węgier. Polskę reprezentowali przedstawiciele Zamojskiego Centrum Wolontariatu  i innych, zaprzyjaźnionych organizacji. Koordynatorem projektu jest Andrzej Smyk.

Seminarium rozpoczęło się 25 sierpnia, a zakończyło 2 września . Działania projektowe odbywały się w urokliwej miejscowości Potoczek/ k. Adamowa i w Zamościu.

Uczestnicy oprócz pracy przy scenariuszach, mieli okazję –  tradycyjnie już –  zwiedzić Zamość i Roztocze, poznać historię i tradycje regionu oraz spotkać się z przedstawicielami lokalnych społeczności.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments