Remiza w Ratuszu – Adam Swatek

0
923

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zaprasza wszystkich na uroczyste otwarcie wystawy fotografii członka ZTF Adama Swatka pt. “Remiza”.

Wernisaż odbędzie się 2 września 2016 roku (w piątek) o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu.

Adam Swatek (1986) pochodzi z Adamowa. Jest absolwentem fotografii na Uniwersytecie Westminster w Londynie gdzie obecnie
mieszka i pracuje. Fotografią zajmuje się od 2007 roku, w swoim dorobku ma dwie zbiorowe wystawy projektu Remiza w Truman
Brewery w Londynie.

Skąd wziął się tytuł wystawy?

Remiza w języku polskim ma kilka znaczeń, może to być remiza strażacka, plac zabaw, zajezdnia tramwajowa bądź autobusowa lub miejsce na otwartej przestrzeni porośnięte drzewami i krzewami, które daje schronienie zwierzętom (zwłaszcza w porze zimowej).
Remiza to projekt złożony, który przedstawia małą miejscowość gdzie dorastał fotograf. Pierwotna idea skupiać miała się na znaczeniu i roli remiz strażackich w małych społecznościach, z czasem jednak projekt ewoluował i objął całą miejscowość, jej mieszkańców oraz okolice. Tytułowa Remiza to dom rodzinny, nostalgia, wspomnienia z dzieciństwa, teraźniejszość, ludzie i ich codzienność oraz piękny krajobraz… Adamów na Roztoczu to Remiza.

Ekspozycja czynna w dniach 02.09.2016 – 30.09.2016
Galeria Fotografii Ratusz, Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość

Poprzedni artykułUroczystości w Katedrze i na Rotundzie – 77. rocznica wybuchu II wojny
Następny artykułUSG dla dzieci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments