Program uroczystości wrześniowych w Zamościu

0
1342

Wzorem minionych lat, w tym roku również mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w obchodach 77. rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, 77. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, a także 18. rocznicy ustanowienia przez Sejm RP 27 września Dniem Ofiar Podziemnego Państwa Polskiego.

1 września (czwartek) o godz. 18.00 w Katedrze Zamojskiej zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi w Manifestacji Patriotycznej przejdą na Rotundę. Na Rotundzie uroczystości rozpoczną się o godz. 19.00. W programie: ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta Zamościa, wspólna modlitwa, apel poległych wraz z salwą honorową, a także złożenie kwiatów.

17 września (sobota) o godz. 17.00 na Rotundzie Zamojskiej rozpoczną się obchody 77. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Odbędzie się tradycyjny ceremoniał wojskowy, wystąpienia okolicznościowe, a także modlitwa i apel poległych. O godz. 18.00 w kościele św. Katarzyny w Zamościu zostanie odprawiona msza s. w intencji Ojczyzny, a po jej zakończeniu – o 19.00 na Rynku Wielkim odbędzie się Koncert Dziękczynny za Światowe Dni Młodzieży a także przekazanie Iskry Miłosierdzia.

27 września (wtorek) w 18 lat od ustanowienia tego dnia Dniem Podziemnego Państwa Polskiego, w Zamościu odbędą się uroczystości patriotyczne. Ich szczegółowy program podamy wkrótce do Państwa wiadomości.

Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach.

 

Poprzedni artykułBalonowa impreza
Następny artykułTo tylko ćwiczenia!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments