Zbyt wiele antybiotyków w popularnych wędlinach – wybrane partie wycofywane ze sklepów

0
1802

Zrzut ekranu 2016-08-26 o 09.18.03

Animex, producent wędlin wycofuje ze sklepów nawet  kilkadziesiąt partii kiełbas, kaszanek, kabanosów czy szynek, w których wykryto byt wiele antybiotyku doksycyklina.

„Animex swoje produkty dostarcza bowiem do największych polskich sieci handlowych: Lidla, Tesco, Auchan i wielu innych. Już udało nam się ustalić, że podejrzane wędliny były też dostępne na półkach w Biedronce” – czytamy na stronach Wirtualnej Polski. Zanieczyszczone produkty trafiły również do Selgrosu, który poinformował, że chodzi m.in. o kabanosy Morliny Partyczaki, kiełbasy śląskie marek Morliny oraz Krakus, kiełbasę żywiecką Krakus czy polędwicę sopocką Morliny.

 

Komunikat prasowy producenta

W związku z informacjami odnoście przeprowadzanego przez Animex wycofania produktów z rynku wskutek pozostałości antybiotyku w naszych wyrobach, wyjaśniamy co następuje:

1. Animex Foods dokonał dobrowolnie wycofania swoich produktów z rynku w związku z otrzymaniem informacji z urzędowej inspekcji weterynaryjnej o pozostałości antybiotyku w 1 z 10 prób pobranych z ubitej dnia 6 lipca br. trzody.
2. Wszyscy klienci, których poinformowano o konieczności wycofania wyrobów, otrzymali odpowiednie komunikaty wyjaśniające przyczynę wycofania wraz z listą produktów oraz opisem procedury dalszego postępowania.
3. Proces wycofania produktów odbywa się sukcesywnie od kilku tygodni, a klienci i konsumenci otrzymują zwrot należności za wycofywane produkty.
4. Konsumenci naszych wyrobów mogą się czuć bezpieczni. Wszystkie badania zlecone przez nas niezależnym laboratoriom akredytowanym, potwierdziły brak pozostałości antybiotyku w produktach wprowadzonych na rynek, co potwierdza także brak negatywnego wpływu po spożyciu produktu.
5. Ekspertyzy naukowe wykonane specjalnie na te okoliczność również potwierdziły całkowity brak zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Należy zaznaczyć że Animex nie ponosi żadnej winy za zaistniałą sytuację albowiem hodowca dostarczył nam żywiec w standardzie niezgodnym z obowiązującymi przepisami. Natomiast swoje kroki i decyzje o wycofaniu podjęliśmy dobrowolnie z myślą i w trosce o konsumentów naszych wyrobów.

Informujemy, że wszystkie nasze zakłady produkcyjne, zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami, znajdują się pod stałym nadzorem weterynaryjnym i są objęte krajowym programem badań kontrolnych substancji niedozwolonych, pozostałości chemicznych, biologicznych oraz produktów leczniczych u zwierząt.

W przypadku ewentualnych wątpliwości, dalszych informacji udziela:

Andrzej Pawelczak

Rzecznik Prasowy Animex Foods

Poprzedni artykułKomu cisy przeszkadzały?
Następny artykuł“Wszystko Gra” czas start!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments