Lora Szafran, Marek Bałata i Mark Preston – I Zwierzynieckie Warsztaty Wokalne

0
1036

W Zwierzyńcu rozpoczęły się I Zwierzynieckie Warsztaty Wokalne. Od 22 do 28 sierpnia odbywają się zajęcia, w których biorą udział studenci i absolwenci wydziałów wokalnych uczelni muzycznych, którzy chcą podwyższyć poziom swoich umiejętności artystycznych oraz ukierunkować swój dalszy rozwój pod okiem najwyższej klasy profesjonalistów.

Kadrę Mistrzów stanowią autorytety wokalne z całego kraju:

Lora Szafran – jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych, ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracowała z wieloma składami, muzykami i kompozytorami , zdobywczyni wielu nagród na festiwalach
Marek Bałata – wiodący polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem, tworząc instrumentalne brzmienia od tenora do falsetowego sopranu. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje. Jego rozległy repertuar zawiera również standardy, transkrypcje utworów F. Chopina, piosenki Z. Koniecznego, K. Komedy, W. Młynarskiego, A. Waligórskiego i A. Osieckiej, które łączy jazzowa interpretacja.
Bogdan Hołownia, Marek Walarowski (Akademia Muzyczna w Katowicach)
Bartłomiej Staromiejski, Maciej Adamczak, Marcin Ślusarczyk (Akademia Muzyczna w Krakowie)
Mirek Sitkowski Big Gang

Każdego dnia odbywają się zajęcia podczas, których uczestnicy doskonalą swój warsztat wokalny, uczą się obcować ze sceną, radzić sobie z tremą, pozyskują umiejętności współpracy z muzykami na scenie, a także zdobywają doświadczenie z pracy w akompaniatorem i sekcją rytmiczną. Na zakończenie każdego dnia pracy w Kinie Skarb odbywa się jam sessions.

Warsztatom towarzysza także koncerty i recitale. W piątek 26 sierpnia w Kinie Skarb wystąpi Lora Szafran i Marek Bałata, a w sobotę 27 sierpnia na dziedzińcu Browaru odbędzie się Koncert Finałowy. Swoje umiejętności zaprezentują wykonawcy z Polski i Ukrainy, a gościem specjalnym koncertu będzie Mark Preston. Organizatorzy zapraszają na koncert – wstęp wolny.

Organizatorem I Zwierzynieckich Warsztatów Wokalnych jest Centrum Kultury i Biblioteki Publiczna w Zwierzyńcu.

fot. Facebook/Lora Szafran

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments