„Historia Roja” oraz spotkanie z Michałem Lorencem

0
1519
historia-roja.pl
GAIA

Gościem specjalnym 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”  będzie Michał Lorenc, jeden z najwybitniejszych polskich twórców muzyki filmowej. Artysta spotka się z publicznością festiwalową 10 sierpnia 2016 o godz. 18:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, przed projekcją filmu „Historia Roja”.

Michał Lorenc napisał muzykę do ponad 175 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Wielokrotnie nagradzany.

„Historia Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego – film otwarcia 4. ZFF „Spotkania z historią” to pierwsza fabularna produkcja zrealizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Bohaterem filmu jest 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, żołnierz polskiego podziemia antykomunistycznego, który jako dowódca oddziału partyzanckiego przez 6 lat prowadził walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robiły wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

 

PROGRAM

Wstęp wolny. Odbiór bezpłatnych wejściówek w dniu pokazu w kasach i barach CKF Stylowy w Zamościu, ul. Odrodzenia 9.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments