Powstańcy z Warszawy – Pamiętamy o Was!

0
1563

W poniedziałek, 1 sierpnia – obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości patriotyczno-religijne w Zamościu organizuje Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość wraz z 3. Batalionem Zmechanizowanym z Zamościa i parafią p.w. Zwiastowania NMP.

Uroczystości rozpocznie msza św. o godz. 9.00 w kościele p.w. Zwiastowania NMP. Po zakończonej mszy uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przejdą pod Pomnik Armii Krajowej przy ul. Partyzantów.

Przy pomniku żołnierze zaprezentują ceremoniał wojskowy, zostanie odśpiewany Hymn, odbędzie się wręczenie odznaczeń oraz złożenie kwiatów.

Społeczność “Narodowy Zamość” organizuje na Rynku “Godzinę W”. Na stronie wydarzenia utworzonego na Facebooku czytamy: “1 sierpnia o godzinie 17:00 na Rynku Wielkim mieszkańcy Zamościa i okolic uczczą pamięć Powstańców Warszawskich. Zbieramy się o godzinie 16.45! Każdy kto ma flagę Polski, bierze ją ze sobą! Niech cała zamojska starówka będzie BIAŁO – CZERWONA! Będziemy oddawać hołd ludziom, którzy zginęli za Polskę, którzy walczyli za nas wszystkich, byśmy mogli żyć, być wolni, byśmy cieszyli się swobodą w naszym pięknym kraju! Zamość Pamięta o Was Powstańcy! Niech zdjęcia z naszego malowniczego Rynku Wielkiego, wypełnionego po brzegi mieszkańcami Zamościa i okolic, oraz przybyłych turystów wzbudzą “ciarki” u każdego kto je zobaczy! Na miejscu wyjątkowość chwili gwarantowana! Powstańcy z Warszawy – Pamiętamy o Was!!!”

burzaTakże z okazji rocznicy IPN przygotował akcję, która w tym roku nosi nazwę „Burza” – bitwa o Polskę. W ramach tego przedsięwzięcia na hasło: „Burza” – bitwa o Polskę w Przystanku Historia IPN mieszczącym się w Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” Oddział Muzeum Zamojskiego wszyscy chętni mogą otrzymać:

1) filcową naklejkę przedstawiającą symbol Polski Walczącej, którą można nakleić na ramię, czapkę, plecak;
2) trwałą i odporną na warunki atmosferyczne naklejkę na samochód;
3) biało-czerwoną opaskę odblaskową.

Pakiety można odbierać w kasie Muzeum (budynek Prochowni). W Zamościu akcja będzie trwała od 21 lipca do 1 sierpnia.

Poprzedni artykuł“Ryczące” święto – Zamość na okrągło
Następny artykułKurz niepamięci osiada na Muzeum w Bondyrzu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments