V Zamojskie Leśmianowe Biennale Sztuki „Dwa Światy”

0
742
- reklama-

Już za kilka dni Galeria Rzeźby Mariana Koniecznego w dawnym Kasynie Kozackim na Plantach będzie gościć prace 32 artystów o różnorodnej ekspresji twórczej i pracujących w różnych dziedzinach sztuki.

5 sierpnia rozpocznie się piąta edycja Biennale pt. „Dwa światy” zorganizowana w hołdzie wielkiemu poecie Bolesławowi Leśmianowi, mieszkańcowi dawnego Zamościa. Związki poety z Zamościem sięgają lat 1922 – 1935, w których Bolesław Leśmian mieszkał wraz z rodziną, prowadził kancelarię notarialną ale nade wszystko pisał wiersze.

Tematycznie, Biennale odnosi się do dwoistości światów występujących w poezji Leśmiana, w twórczości plastycznej, bywa że i w życiu człowieka.
Wystawa ma charakter międzynarodowy, będzie można obejrzeć około 100 dzieł sztuki. Do grona miłośników poezji Leśmiana i Zamościa, obok artystów z: Bułgarii, Rosji, Słowacji, Mołdawii biorących udział w poprzednich edycjach, dołączyli artyści z Włoch, Francji i Niemiec.

Autorką i kuratorką wystawy jest p. Elżbieta Gnyp – artystka malarka, publicystka, animator kultury i prezes Towarzystwa „Renesans”.

5 sierpnia 22016, godz. 17.00 Galeria Rzeźby Mariana Koniecznego – dawne Koszary Kozackie na Plantach.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments