Rynek Wielki i Szumy w konkursie National Geographic – GŁOSUJEMY!

1
1705

Trwa 6 edycja konkursu “7 NOWYCH CUDÓW POLSKI”, który organizuje National Geographic Polska.

W głosowaniu bierze udział zamojski Rynek Wielki oraz Roztoczańskie Szumy. Oprócz bliskich nam miejsc w plebiscycie bierze udział jeszcze 30 innych obiektów –  zabytków/miast/parków.

Aktualnie Zamość uplasował się na 7. miejscu, a Szumy na 8. To czy NG ogłosi Zamość, bądź roztoczańskie Szumy na Tanwi Nowym Cudem Polski zależy wyłącznie od mieszkańców i miłośników Roztocza. Wystarczy oddać swój głos na stronie organizatora

O Zamościu piszą: Pamięta XVI w. i jest idealnie kwadratowy: ma 100 na 100 m. Przy każdej pierzei znajdziemy renesansowe kamienice podcieniowe z zachowanymi polichromiami i drewnianymi stropami. Do tego ogromny ratusz zwieńczony wieżą.

Szumy opisuje NG: Niewielkie, ale hałaśliwe. Mikrowodospady. Ich historia sięga trzeciorzędu, kiedy to zmiany tektoniczne spowodowały powstanie skalnych uskoków. Wędrówka wzdłuż rzek Tanew czy Jeleń pozwala nie tylko się wyciszyć, ale też zagłębić się w dziewicze lasy.

Aby głos był ważny trzeba podać swoje dane kontaktowe oraz udzielić krótkiego uzasadnienia (max 200 znaków) swojego wyboru.

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 31 sierpnia 2016.

Nagrodami są zestawy upominków od National Geographic (torba podróżna + prenumerata NG)

 

Poprzedni artykułAndrzej Wnuk: Plaża Open 2017 w Zamościu to plan, a nie wizja
Następny artykułZapisz dziecko na bezpłatną lekcję tenisa
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda

Charakterystyczne schody wraz z kamieniczkami ormiańskiemi przyciągają wzrok zwiedzających i autochtonów. Natomiast Szumy kuszą swoim chłodem i dżwiękiem, wprost zapraszają na spacer wzdłuż rzeki.