Strzelcy wyborowi z “Rolniczaka” (ZSP Nr 5)

0
769

fot. Twierdza Otwarta

W Drawsku Pomorskim zakończyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych. Na drawskim poligonie najlepsi w konkurencji strzelania z karabinka kbk AK okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 z Zamościa.

W klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu z karabinka kbk AK najlepsi byli:

I. Karen Momot,
II. Szymon Rabiega,
III. Dawid Cybulski

Po powrocie do Zamościa, uczniowie wraz z Dyrekcją i Nauczycielami złożyli wizytę Prezydentowi Andrzejowi Wnukowi w Ratuszu.

Uczniowie z ZSP Nr 5 nie zwyciężyli w całym turnieju. Dwudniowe zmagania zakończyły się zwycięstwem ex aequo drużyn z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie i  Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach. Nie mniej jednak gratulujemy serdecznie ogromnego sukcesu w strzelaniu. Dla uczestników zawodów był to bardzo ważny sprawdzian sprawności fizycznej, ale także wytrwałości, determinacji i pracy w zespole. Tegoroczny turniej został zorganizowany po raz pierwszy, ale padła zapowiedź przyszłorocznej edycji.

Poligon w Drawsku zajmuje obszar blisko 40 tysięcy hektarów i jest największym i jednocześnie najnowocześniejszym ośrodkiem szkolenia wojsk lądowych w Polsce.

Poprzedni artykułHardkor Disko w Mercurym
Następny artykuł“Nie daj się zaskoczyć”- zbadaj się!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments