Letnia Świątynia Dumania powstała w Zamościu

0
1429

W niedzielę 10 lipca odbędzie się oficjalne otwarcie Letniej Świątyni Dumania czyli czytelni książek w Kojcu w Parku Miejskim. Już prawie od roku udostępniona jest w nim do zwiedzania makieta miasta Zamościa. W tym sezonie turystycznym, jako dodatkowa atrakcja dla wszystkich czytelników, otwarta zostanie Letnia Świątynia Dumania.

13528122_1672559716402081_2283395849712931474_oCóż w tej czytelni niezwykłego? Znajdują się w niej książki związane tylko z Zamościem, Zamojszczyzną, Lubelszczyzną i rodziną Zamoyskich. W słoneczne letnie popołudnia można wypożyczyć w Kojcu książkę i zapoznać się z Autorami, którzy piszą o naszym regionie i osobach związanych z nim. „Wieczność bez Ciebie” Bożeny Gałczyńskiej Szurek uwiedzie nas zawiłą zbrodnią sprzed lat, Marcin Wroński zabierze nas do szemranego, malarycznego Zamościa, pokazując inne oblicze Miasta Idealnego, Kornelia Stepan opowie historię słynnej Marysieńki, Wiesława Bancarzewska odkryje historie Nałęczowa i Annopola, Patrycja Maczyńska zabierze nas do tajemniczej Świątyni Słońca a Monika Rebizant Siwiłło na pachnące Dzikim Rozmarynem Wrzosowiska. To oczywiście nie wszystkie pozycje, które znajdują się Letniej Świątyni Dumania, mamy też nadzieję, że będzie się ona stopniowo rozwijać. Dodatkowo wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało dla odwiedzających czytelnię booklety.

Rosnąca przy Kojcu lipa zapewni czytającym chwilę wytchnienia w upalne popołudnia a atmosfera parku przyniesie wyciszenie.

Wszystkich pasjonatów czytelnictwa, zapraszamy w niedzielę 10 lipca na godzinę 18.00 na oficjalne otwarcie Letniej Świątyni Dumania do Parku Miejskiego, a dokładniej na teren pomiędzy Kojcem a Starą Bramą Lubelską, zapewniamy książki dla ducha a dla ciała kiełbaski z grilla. Swoją wizytę zapowiedział również nasz Zamojski Ormiański Skryba, u którego będzie można poćwiczyć sztukę kaligrafowania. Kolejnym gościem będzie Galicya Cafe z aromatyczną kawą w promocyjnej cenie. Członkowie Stowarzyszenia Turystyka z Pasją wystąpią w strojach historycznych. Przewidziane są też konkursy z nagrodami.

W zbieraniu książek do czytelni wsparło nas Wydawnictwo Nasza Księgarnia i Szara Godzina, Biuro Turystyczne QUAND oraz pani Patrycja Maczyńska autorka „Południcy ze Świątyni Słońca”, którym serdecznie dziękujemy.

Dominika Lipska – Turystyka z Pasją

Oficjalna inauguracja Czytelni

10 lipca – niedziela, godz. 18.00

Letnia Świątynia Dumania, fot. Rafał Maśny

 

Poprzedni artykułWraca Zamojska Liga Szóstek
Następny artykułFinałowy spektakl Zamojskiego Lata Teatralnego – “Walka postu z karnawałem”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments