Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza – konkurs

0
1685
Kazimierz Mordasewicz, "Portret Henryka Sienkiewicza", 1899, własn. Muzeum Narodowe w Warszawie
GAIA

Rok 2016 ogłoszony został przez Sejm i Senat RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. 5 maja minęła 170 rocznica Jego urodzin, zaś 15 listopada obchodzić będziemy 100 rocznicę śmierci.

Książnica Zamojska w Zamościu, przyłączając się do ogólnopolskich obchodów rocznicowych, przygotowała okolicznościowy konkurs czytelniczy. Jego celem jest upamiętnienie sylwetki Henryka Sienkiewicza – powieściopisarza, nowelisty i publicysty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury oraz zachęcenie do poznawania jego spuścizny literackiej.

 

Konkurs ma charakter otwarty, a jego adresatami są wszyscy, którzy interesują się twórczością Sienkiewicza. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w kuponach dostępnych w bibliotekach i na stronie internetowej Książnicy Zamojskiej.

Termin składania kuponów upływa 30 września 2016 r.

Laureaci konkursu wyłonieni zostaną drogą losowania spośród wszystkich osób, które nadeślą kupony z prawidłowymi odpowiedziami. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w listopadzie 2016 r.

KUPON KONKURSOWY

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Książnicy Zamojskiej http://biblioteka.zamosc.pl/page/4111/bdquozycie-i-tworczosc-henryka-sienkiewiczardquo.html oraz pod numerem telefonu 84 62 711 54 wew. 24.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments