Poezja, muzyka i sport – “Grażyna” Mickiewicza

0
898

W niezbyt typowym dla teatru, bo na terenie kortów tenisowych zamojskiego klubu Return odbędzie się spektakl tarnowskiego Teatru im. Solskiego.

Grażyna Mickiewicza to historia kobiety, która walczy i to walczy w sensie dosłownym. W rycerskim przebraniu męża bierze udział w bitwie z Krzyżakami.  Grażyna, czyli “piękna księżna” to “niewiasta z wdzięków i bohater z ducha”.

“Grażyna” w adaptacji i reżyserii Radosława Rychcika to rozśpiewane widowisko składa się z poezji, muzyki i sportu. Miks tych trzech konwencji mógłby być nieznośnie patetyczny, na szczęście jest błyskotliwy. Reżyser ustawia bitwę z Krzyżakami w szeregu sportowych – akurat piłkarskich! – zmagań Polska-Niemcy. A tym samym trochę pomniejsza jej rangę. Nie jest to już starcie dobra ze złem, małego narodu z imperium mroku i kłamstwa, tylko rywalizacja dwóch grup bohaterskich. Rychcik wchodzi w przestrzeń mitu i uspokaja: to nie były aż tak fundamentalne pojedynki, nie przesadzajmy, romantycy przesadzali. Nie każda walka jest walką ostateczną. Nie każda kończy, musi się kończyć ofiarą z siebie.

6 lipca 2016 godz. 21.30 korty Klubu Tenisowego Return, ul. Studzienna 2

Bilety do nabycia przed spektaklem – 30zł

obsada: Aleksander Fiałek, Dominika Markuszewska, Tomasz Wiśniewski, Karol Śmiałek, Karolina Gibki, Bogusława Podstolska-Kras, Jerzy Pal, Tomasz Piasecki, Martin Bogdan, Radomir Rospondek

statyści/koszykarze: Jakub Piotrowski, Filip Świerz, Jan Szatko, Szymon Gromadzki

chór: Łukasz Cyganek, Małgorzata Oleksy, Katarzyna Walczak-Czerwonka, Gabriela Sodowy, Sławomir Ramian, Anna Piotrowska, Agnieszka Bardo, Katarzyna Kalita, Katarzyna Olszewska, Łukasz Przetak, Marcin Gdowski, Katarzyna Jabłońska

 

źródło: zdk.pl

Poprzedni artykułMuza na Kwadracie – dwie odsłony
Następny artykułCzysta moc Mustanga w Zamościu!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments