Kolejne laury dla Patryka Pawelca

0
984
61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbywający się od 22 do 25 czerwca 2016r. w Ostrołęckim Centrum Kultury przyciągnął najlepszych recytatorów i wywodzący ze słowa z całej Polski.
Finaliści zostali wyłonieni przez kilkustopniowe eliminacje: szkolne, miejskie, powiatowe oraz wojewódzkie. W finale turnieju, województwo Lubelskie już po raz czwarty reprezentował Patryk Pawelec z Zamościa. Jury konkursu, w którym zasiedli: prof. Lech Śliwonik, prof. Jarosław Gajewski, Piotr Bogusław Jędrzejczak, dr Krystyna Maksymowicz, dr hab. Edward Wojtaszek po wysłuchaniu sześćdziesięciu jeden wykonawców w kategorii recytacja i wywiedzione ze słowa postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix dla Patryka Pawelca. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest co kilka lat, bez podziału na kategorie. Ostatnio nagrodę tę przyznano podczas 55 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zamościanin podczas ogólnopolskiego finału w gronie laureatów staje już po raz trzeci z rzędu. W tegorocznej edycji prezentował fragmenty tekstów Michała Walczaka “Podróż do wnętrza pokoju”, Doroty Masłowskiej “Między nami dobrze jest” oraz “Kwiaty Polskie” Juliana Tuwima. Jury doceniło nowatorskie wykonanie oraz aktualność tematów i problemów poruszanych w prezentacji scenicznej.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej oraz instytucje, w których odbywają się finały turnieju. Wieloletnia tradycja jak i formuła stawiają “OKR” w czołówce najbardziej prestiżowych festiwali z kręgu kultury żywego słowa w kraju.
Patryk Pawelec jest studentem trzeciego roku animacji kultury na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Organizuje i prowadzi warsztaty teatralne i recytatorskie. Współpracuje z instytucjami kultury na polu promocji ruchu żywego słowa. W 2016r. został nominowany do nagrody Lubelskie wyróżnienia kulturalne “Żurawie” w kategorii “słowo”. W Zamościu rozwijał się w grupie teatralnej “Glosa”, którą prowadziła pani Grażyna Kawala.
Poprzedni artykułJubileuszowa wystawa w Sitnie
Następny artykułKaratecy na start!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments