Absolutorium dla Prezydenta

1
1194
GAIA

fot. Facebook/Andrzej Wnuk

Jednym z punktów dzisiejszej XX sesji Rady Miasta będzie podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta z tytułu wykonania budżetu za 2015 r.

Nieudzielenie absolutorium prezydentowi miasta według ustawy o samorządzie terytorialnym jest jednoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie władz wykonawczych w mieście.

Początek obrad dzisiaj o godz. 13.00 w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza.

Plan dzisiejszej sesji zakłada także przyjęcie sprawozdania z realizacji Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego za 2015 r.

Radni podejmą także uchwały dotyczące wprowadzenia zwolnień z podatku od nieruchomości, stanowiących pomoc de minimis dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na terenie Miasta Zamość. Dzisiaj ma zostać przyjęty także nowy regulamin organizacyjny zamojskiej Straży Miejskiej.

Jeżeli chodzi o kwestie finansowe, Radni podejmą uchwałę o zaciągnięciu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i

Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zostaną wprowadzone zmiany w budżecie na rok 2016 oraz w wieloletniej prognozie finansowej dla Zamościa.

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

A na jaki cel ma być ta pożyczka z WFOŚiGW?