“Hamlet” w całkiem innej wersji.

0
1765

Poniedziałkowy spektakl Zamojskiego Lata Teatralnego odbędzie się na Dziedzińcu Akademii Zamojskiej i zapowiada się niezwykle ciekawie. Wrocławski Teatr Strefa Otwarta zaprezentuje autorską wersję historii Hamleta i Ofelii.

H(2)O to zdecydowanie sztuka na “wielkim luzie”. Widzowie mogą w czasie spektaklu jeść i pić, komentować na głos, zmieniać bieg wydarzeń….
W czasie przedstawienia aktorzy będą bardzo blisko widzów. Wejdą z nimi w bezpośredni kontakt, nawet fizyczny.
Spektakl jest pogłębionym studium kluczowej sceny w dramacie Williama Szekspira „Hamlet”.Próba rekonstrukcji metody pracy aktora elżbietańskiego,  wnikliwa analiza praktyk Teatru Elżbietańskiego,  w nadziei odkrycia zapomnianych jakości teatralnych oraz własnych środków wyrazu. Scena spotkania Hamleta z Ofelią daje możliwość wnikliwego przyjrzenia się zawikłanym relacjom pomiędzy dwojgiem  ludzi. Hamlet i Ofelia prowadzą ze sobą nieustanną i niebezpieczną grę. Grają, a właściwie walczą na śmierć i życie. Zmuszeni przez uczucie, które ich łączy.

Anna Rakowska i Piotr Misztela interpretują tę słynną scenę nietradycyjnie –  dekonstruują tekst, ale tylko po to, by móc konstruować go na nowo z pomocą własnych cielesności. Próbują ujawnić nowe sensy, znaczenia, skojarzenia. Hamlet i Ofelia wchodząc w interakcje z widzem, kształtują performans oparty na improwizacji. Badają granice teatru, dając widzom możliwość wypowiedzi, wyrażania uczuć i co najważniejsze – decydowania.

„H(2)O” Teatru Strefa Otwarta z Wrocławia 27 czerwca 2016 o godz. 21.30

Bilety do kupienia w ZDK oraz przed spektaklem – 30zł

 

Poprzedni artykułOstanie bezpłatne badania przed wakacjami
Następny artykułFrescopolis – Międzynarodowy Festiwal Fresku w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments