Spotkanie przedstawicieli Fundacji Reduty Dobrego Imienia

0
857

15.06.2016 roku w Zwierzyńcu odbyło się – zorganizowane przez posła Sławomira Zawiślaka – spotkanie przedstawicieli Fundacji Reduty Dobrego Imienia z mieszkańcami Zamojszczyzny, dotkniętymi podczas II wojny światowej bestialstwem niemieckim.

W spotkaniu uczestniczyło około 120 osób, w większości bezpośrednich poszkodowanych, którzy jako dzieci przeżyli pacyfikacje swoich wsi.

Spotkanie miało na celu rozpoznanie możliwości dochodzenia na drodze prawnej zadośćuczynienia od żyjących jeszcze niemieckich sprawców zbrodni na mieszkańcach wsi Zamojszczyzny. Ma to być zadośćuczynienie za naruszone dobra osobiste, takie jak np. prawo do posiadania rodziców – jeśli chodzi o sieroty, których rodziców pomordowali niemieccy okupanci.

Dział Dokumentacji i Analiz oraz Dział Prawny RDI we współpracy z posłem i jego Biurem Poselskim zbiera od mieszkańców możliwe do wykorzystania dowody w podjętym projekcie celem ich analizy i wykorzystania w zakładanych sprawach o odszkodowania. Fundacja w wybranych, precedensowych sprawach sądowych zapewnia bezpłatną obsługę prawną.

Celem powyższego projektu jest także przypomnienie zapomnianych -zdaniem obecnych na spotkaniu – polskich ofiar terroru niemieckiego podczas II wojny światowej, przypomnienie Polakom i światu olbrzymiego rozmiaru krzywd, strat fizycznych i materialnych narodu polskiego, doznanych od niemieckiego okupanta.

 

Poprzedni artykułStreetball przed Ratuszem
Następny artykułSpotkanie z Andrzejem Sewerynem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments