Dzisiaj “Rodzina” w programie Lata Teatralnego

1
892

Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na kolejne spektakle 41. Zamojskiego Lata Teatralnego.

Już dziś o godzinie 19.00 w Zamojskim Domu Kultury wystąpi Fundacja “HI – ART!” z Warszawy ze spektaklem “Rodzina”. Są jeszcze wolne miejsca. Bilety będzie można nabyć w kasie ZDK przed spektaklem. Bilet 30 złotych.
Artyści Fundacji „HI ART!” mówią: „Rodzina” to kabaret na odczynienie złych dni kryzysu i przywrócenie świetności demokracji. Podczas spektaklu odmienimy rzeczywistość i naprostujemy przyszłość świata, a przynajmniej Polski, a przynamniej Waszych i naszych rodzin. Do prawidłowego przebiegu potrzebować będziemy: jednego faszystę, jednego komunistę, kilku Żydów i odgłosy chłopów zza ściany. Poza tym dużo mrugających światełek, make-up i peruki. Transwestycje i trawestacje. Ból istnienia ludzi zbędnych.

Tekst „Rodziny” Antoniego Słonimskiego został opublikowany w 1933 roku i, niestety, jest aktualny. Słonimski pisze o pogardzie i nienawiści. Bohaterowie „Rodziny” szykują się do wojny, w której bronić będą nie swoich stanowisk, obcych, odległych idei i sloganów. To ludzie, którzy stawiają między sobą ideologiczne barykady. Jednak jest to historia pełna zabawnych typów, przewrotnych zwrotów akcji i gagów. Ale czy tylko? Może za tym kryje się również zapowiedź klęski? W końcu historia lubi zataczać koło.
reżyseria: Agata Dyczko
kostiumy: Przemek Brach
scenografia: Aleksandra Gąsior
ruch sceniczny: Korina Kordova
muzyka: Wieszcze Niespokojne
Występują: Lech Łotocki, Katarzyna Czapla, Piotr Tołoczko, Michał Meyer, Izabela Dąbrowska, Paweł Koślik, Sebastian Stankiewicz.
Poprzedni artykułWychowanki Bursy nagrodzone
Następny artykułSpektakl młodych zamojskich aktorów w ramach ZLT
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa

Super spektakl !!! Genialny!!!